Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Aktywny tryb życia kluczem do zdrowia i urody

2018-10-23,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

 

Utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i pięknej figury jest bardzo ważne dla naszego samopoczucia oraz zdrowia. Aby zachować dobrą formę i jednocześnie czuć się dobrze w swoim ciele, należy dobrać dla siebie odpowiednią aktywność. Centrum Tańca „Promyk” zaprasza na fit ball oraz stepy.

Fit ball to zajęcia gimnastyczne na piłce, która przeznaczona jest do ćwiczeń wzmacniających i rozluźniających mięśnie oraz relaksujących ciało. Kulisty kształt piłki wymaga utrzymywania ciągłej równowagi podczas wykonywania ćwiczeń, a to wiąże się z zaangażowaniem wszystkich mięśni. Gimnastyka ta zapobiega wszelkim bólom kręgosłupa, likwiduje napięcia mięśniowe, jednocześnie nie obciążając kości ani stawów. Wybierz fit ball jeżeli zależy Ci na poprawie równowagi, wzmocnieniu całego ciała, treningu mięśni pleców i brzucha oraz utrzymaniu prawidłowej postawy.

Jeśli jednak chcesz w krótkim czasie spalić dużą ilość kalorii i zależy ci na szybkim wymodelowaniu sylwetki – proponujemy stepy. Jest to trening wytrzymałościowy polegający na wchodzeniu i schodzeniu ze specjalnej platformy, kształtem przypominającej stopień. Jednogodzinny trening na stepie pozwala spalić nawet 600 kalorii, a tym samym przyspiesza spalanie niechcianej tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia świetnie wpływają na poprawę kondycji, wzmocnienie mięśni całego ciała, a szczególnie dolnych partii – ujędrniają uda, łydki oraz pośladki. Zajęcia doskonale wpływają również na pamięć ruchową.

Istotne jest również to, że każdy trening, angażujący różne partie mięśni, działa odchudzająco. Systematyczny ruch i zdrowa aktywność są także doskonałym sposobem na odstresowanie, ponieważ w trakcie ćwiczeń organizm produkuje dużą ilość endorfin, czyli hormonów szczęścia.

Zajęcia fit ball odbywają się we wtorki oraz czwartki, a stepy w środy oraz piątki w Centrum Tańca „Promyk” przy ul. Browarnej 80. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów.

Pełna oferta i harmonogram zajęć dostępne są na stronie: www.promyk.elblag.pl/pl/kursy-tanca/harmonogram-kursow-tanca/

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
tel. +48  55 611 01 30/40
tel. kom. +48 609 977 220
e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl    


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna