Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Artyści i dziennikarze w plenerze

2009-07-03,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Trwa plener artystyczny „Kadyny - wioska sztuki". Dziś do młodych i utalentowanych twórców z Polski i Rosji dołączy ekipa dziennikarzy. Plener zakończy się jutro.


Przypomnijmy, od 30 czerwca w Kadynach odbywają się warsztaty prowadzone przez specjalistów z zakresu ceramiki, malarstwa, batiku i fotografii. Twórcze działania zakończą się jutro, 4 lipca.

 

Dziś, 3 lipca do młodych artystów dołączą dziennikarze.

 

- Zawsze na początku lipca, z okazji przypadającego na 2 lipca Dnia Dziennikarza zapraszamy przedstawicieli mass mediów do wspólnego tworzenia - mówi Justyna Kozłowska-Dyrla, rzecznik prasowy CKiWM „Światowid". - Przedtem spotykaliśmy się w otwartych studiach plastycznych, a od 4 lat jeździmy do Kadyn.

 


Tutaj dziennikarze poznają różne techniki plastyczne i sami próbują swoich sił w sztuce ceramiki, a w tym roku także batiku i witrażu szklanego.

 

Organizatorami pleneru są Stowarzyszenie „Jantar" i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid". Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna