Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Czas na relaks

2008-06-27,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

„RELAKSU TO CZAS" to projekt kulturalno-rekreacyjny adresowany do osób niepełnosprawnych i wolontariuszy w ramach, którego już w poniedziałek, 30 czerwca w „Światowidzie" odbędą się zajęcia teatralne. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Cele projektu

 

Udział w projekcie umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczestnikami oraz realizację własnej aktywności twórczej. Wspólne działania sprzyjają integracji grup rówieśniczych. Celem projektu jest także propagowanie aktywnych form wypoczynku poprzez działania kulturalne i rekreacyjne adekwatne do pory roku.

 

Realizacja projektu

 

Działania realizowane są w połowie i na zakończenie roku. Jest to założenie celowe, bowiem ma to być moment posumowania pewnego etapu. Czerwiec dla wielu, spośród uczestników projektu jest miesiącem związanym z zakończeniem roku szkolnego. Natomiast grudzień podsumowuje rok kalendarzowy. Każdy z tych momentów jest związany z refleksją nad tym, co zostało zrealizowane, co się zdarzyło i stanowi znakomity czas na aktywny odpoczynek.

- Daje to z jednej strony poczucie otrzymania nagrody, a z drugiej rodzi poczucie satysfakcji. Każdemu jest to bardzo potrzebne w jednakowym zakresie. Każdy z tych miesięcy sprzyja innym rodzajom aktywności-mówi Teresa Miłowszeska ze Światowida.

 

Wycieczki, ogniska, zajęcia z ceramiki i witrażu

 

W ramach projektu odbyła się już bardzo atrakcyjna programowo 2-dniowa wycieczka po Mazurach oraz zajęcia z ceramiki i witrażu. W ubiegłą sobotę w Parku Leśnym Bażantarnia młodzież niepełnosprawna wspólnie z wolontariuszami wzięła udział w integracyjnym ognisku.

 

Zajęcia teatralne

 

Uczestnicy projektu wezmą jeszcze udział w zajęciach teatralnych, które odbędą się w poniedziałek, 30 czerwca o godz. 15:00 w CKiWM „Światowid".  Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Realizatorami projektu są: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid".

 

Projekt uzyskał dofinansowanie Urzędu Miejskiego w Elblągu ( środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ) oraz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna