Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Edukacja artystyczna po raz dziesiąty

2009-07-08,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Już po raz dziesiąty elbląskie centrum kultury „Światowid" oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art" organizują Letnią Szkołę Edukacji Artystycznej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-27 lipca, a jej tematem wiodącym są ŻYWIOŁY.


 

   Program Letniej Szkoły Edukacji Artystycznej obejmuje zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki - malarstwa, rysunku, papieroplastyki, witrażu, ceramiki, tańca, filmu, fotografii, muzyki i teatru, a także zajęcia dziennikarskie oraz zajęcia z historii i kultury regionu.

 

- Pod kierunkiem artystów, pedagogów i terapeutów młodzież niepełnosprawna rozwijać będzie swój twórczy potencjał oraz w atrakcyjny sposób spędzi czas wolny - zapowiada organizatorka Teresa Miłoszewska. - Różnorodne warsztaty to propozycja poszukiwania własnej drogi rozwoju artystycznego, odnajdywania wpływu żywiołów na nasze życie i twórczość.

 

Zajęcia odbywać się będą codziennie w salach i pracowniach artystycznych Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu oraz w plenerze - na elbląskiej Starówce, w parku leśnym Bażantarnia, będzie też wycieczka krajoznawcza po Warmii i Mazurach.
Udział w nich weźmie 27 uczestników z Elbląga korzystających na co dzień z opieki placówek terapii zajęciowej, czy środowiskowych domów samopomocy. W działaniach realizowanych w ramach Letniej Szkoły uczestniczyć będzie również grupa wolontariuszy - uczniów elbląskich szkół średnich oraz studentów.

 

- To właśnie dzięki bezinteresownej pracy tych młodych ludzi możliwe jest zwiększenie ilości osób, które mogą korzystać z naszej propozycji - mówi. - Pamiętam, że kiedy zaczynaliśmy organizować „szkołę w wakacje" mogliśmy sobie pozwolić na zapewnienie opieki dla kilkunastu osób.

 

Udział wolontariuszy to także koncepcja na tegoroczną szkołę - program tej edycji opracowany został przez uczestników szkolenia w ramach projektu „Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej", jaki realizowany będzie do końca tego roku.

 

Jak podkreśla Teresa Miłoszewska LSEA to dla wolontariuszy sprawdzian wiedzy, jaką zdobyli podczas szkoleń, ale też - a może przede wszystkim - możliwość zbudowania więzi z osobami niepełnosprawnymi i odnajdywania w tych relacjach siebie.

 

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej realizowana jest w ramach projektu „Twórcza Terapia", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna