Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Edukacyjne książeczki historyczne

2019-05-29,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Rusza projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”. Już 29 maja w Komorowie Żuławskim odbędą się pierwsze warsztaty dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć powstaną edukacyjne książeczki historyczne.

Podczas warsztatów dzieci opracują i wykonają autorskie książeczki, których tematem przewodnim będą wydarzenia historyczne regionu i tematyka związana z miejscowością. Komorowo Żuławskie to wieś położona przy Jeziorze Drużno. Przed podbojem tych ziem przez Krzyżaków istniała tu osada Prusów z plemienia Pogezanów.

- Tego rodzaju warsztaty są dobrą okazją, aby przybliżyć dzieciom historię regionu, ale także działają korzystnie na rozwój psychomotoryki dziecka - mówią organizatorzy. - Mali uczestnicy szyjąc i konstruując poszerzą swoje umiejętności w zakresie plastyki i techniki.

Zajęcia odbędą się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim w środę, 29 maja 2019 r. Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci i młodzież z Komorowa Żuławskiego i okolic. Organizatorami działania jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie „Jantar”.

 Projekt „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna