Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Impresje na dobry początek

2009-08-26,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Mimo że trzecia edycja Międzynarodowych Spotkań Artystycznych odbędzie się w dniach 5-7 listopada, już teraz rozpoczynają się pierwsze działania w ramach tej inicjatywy.


 

    Elbląski „Światowid" oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art" w ramach III Międzynarodowych Spotkań Artystycznych - których kulminacyjne działania zaplanowane są na listopad - organizuje Międzynarodowy Plener Artystyczny „IMPRESJE" w Kątach Rybackich.

 


- Od 30 sierpnia do 4 września w przyjaznych progach „Gościńca nad Zalewem" w Kątach Rybackich odbędzie się plener poetycko-plastyczno-fotograficzny - mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka. - Efekty pracy artystów prezentowane będą na dwóch wystawach - w Kątach Rybackich 3 września oraz w „Światowidzie" w Elblągu od 5 listopada.

 

Swój udział w plenerze potwierdzili poeci: Bohdan Wrocławski, Zbigniew Jerzyna, Krzysztof Gąsiorowski, Aleksander Rozenfeld, Karl Grenzler, Ireneusz Betlewicz - poeta i rysownik, Jan Miłoszewski, Marcin Jurzysta. Zaś grono malarzy stanowić będą: profesor gdańskiej ASP Wojciech Sęczawa, wykładowca katedry sztuki Uniwersytetu w Grodnie Andrey Trubicki, Filip Wrocławski, Zbyszek Opalewski, Zoya Litvin, Ewa Bednarska-Siwilewicz, Zbigniew Szmurło, Ewa Prelewska, Ewa Rodziewicz , Andrzej Szwemiński. W tym roku w plenerze udział wezmą także fotograficy: Danuta Węgiel, Izabela Sasek, Grażyna Kasperowicz i Tomasz Pisarski.
Podobnie, jak w roku ubiegłym, organizatorzy przygotowują publikację książkową zawierającą teksty literackie oraz reprodukcje prac powstałych w trakcie pleneru.
Kolejne działania w ramach III Międzynarodowych Spotkań Artystycznych zaplanowane są na listopad.

 


Plener realizowany jest w ramach projektu pn. „III Międzynarodowe Spotkania Artystyczne". Dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 


Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna