Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

ARTystyczne czwARTki | Kwestia koloru

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Jak się robi filmy? [wideo]

2019-10-09,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Wszyscy lubimy filmy oglądać. Niektórzy uważają się wręcz za znawców, ale zadajmy sobie pytanie, czy wiemy, jak się je robi? Seniorze, możesz się tego dowiedzieć i poznać produkcję filmową „od kuchni”. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty filmowe.

W Światowidzie trwają zajęcia filmowe dla seniorów. Za nami trzy spotkania. Przygotowaliśmy dla Was filmik, na którym możecie zobaczyć, jak wyglądają takie warsztaty. Na zajęciach nie traciliśmy czasu. Do tej pory uczestnicy poznali rodzaje sprzętów potrzebnych do filmowania. Wiedzą już, że aby uwiecznić swoje wspomnienia, takie jak występ wnuczki czy rodzinne spotkanie, można nagrać je kamerą, aparatem z funkcją nagrywania filmów, a nawet telefonem. Seniorzy poznali także tajniki filmowania oraz rodzaje planów filmowych, czyli określony sposób kadrowania. Podczas zajęć nie brakuje także podstawowego warsztatu dziennikarskiego. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in., w jaki sposób zadawać pytania, by zdobyć jak najwięcej informacji od rozmówcy, oraz jak aktywnie słuchać. Zajęcia to nie tylko teoria, ale i praktyka. Za nami także pierwsze nagrania. Uczestnicy wcielili się w dziennikarzy oraz operatorów kamery.

Co jeszcze przed nami?
Doskonalenie warsztatu, emisja głosu, lektorskie naczytywanie tekstów, a także selekcja i montaż zgromadzonego materiału filmowego. Podczas zajęć z montażu uczestnicy poznają podstawowe zasady, a także programy, z których mogą skorzystać w domowym zaciszu.

Efektem zajęć filmowych będzie film stworzony przez seniorów na temat ich pasji w jesieni swojego życia. Film będzie zaprezentowany podczas Targów Seniora w CSE „Światowid”. Warsztaty filmowe odbędą się w dniach: 9, 16, 23 października w godzinach 16:00-18:00 w CSE „Światowid”. Dołącz do nas, czekamy na Ciebie.


Projekt "Akademia +60" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultur.Autor: red.


Trailer

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna