Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Każdy ma równe szanse

2019-09-16,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Sukces zawodowy czy naukowy może osiągnąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania – słowa te Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”, skierował do uczniów Szkoły Podstawowej w Suchaczu podczas zakończenia i podsumowania projektu „Akademia Nauki i Kreatywności”.

Przez cały rok uczniowie, nauczyciele, ale także i rodzice uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Kaprów Polskich w Suchaczu (placówka ta była partnerem projektowym CSE Światowid) uczestniczyli w różnorodnych zajęciach i warsztatach.

Zadaniem projektu było podniesienie tzw. kompetencji kluczowych uczniów. Dlatego też dzieci uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych, podczas których poszerzały swoją wiedzę z matematyki, przyrody, języka angielskiego i ICT. Ponadto uczniowie raz w miesiącu przyjeżdżali do Elbląga do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i tu brali udział w zajęciach ruchowych, kreatywnych i innowacyjnych (tj. warsztaty plastyczne, teatralne, taneczne, digitalizacja, filmowe, biznesowe). Łącznie zrealizowanych zostało 120 godzin zajęć w szkole i 180 godzin zajęć w „Światowidzie”.

Ale to nie koniec atrakcji, które obejmował projekt „Akademia Nauki i Kreatywności”. Uczestnicy zwiedzili Galerię EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, obejrzeli spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, bawili się w Parku Trampolin Activity Park, a także brali udział w wyjazdach do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zatoru do parku rozrywki Energylandia.

- Dostaliście świetną możliwość, aby doskonalić i rozwijać swoje talenty – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Poszerzyliście swoje horyzonty, zagłębiliście się w wiele ciekawych obszarów kultury, sztuki, nauki, a kto wie, może dzięki naszym warsztatom możecie z dumą powiedzieć, że macie swoje nowe hobby – dodał.
Projekt „Akademia Nauki i Kreatywności” miał w swojej ofercie także zajęcia dla nauczycieli pracujących w szkole w Suchaczu. Wzięli oni udział w warsztatach dotyczących wykorzystania ICT w pracy z uczniami, warsztatach wyjazdowych na temat technik i metod nauczania doskonalących kreatywność, innowacyjność i pracę w zespole oraz konsultacjach z ekspertami w grupach - artystycznej, humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej.

Rodzice i opiekunowie uczestniczyli w „Akademii dla rodziców”, w ramach której odbyły się warsztaty:„Jak wspierać rozwój dziecka”, „Jak współpracować ze szkołą” oraz „Poszerzanie horyzontów”.

Lider projektu, CSE „Światowid”, wyposażył Szkołę w Suchaczu w pomoce dydaktyczne, m.in. tablice multimedialne oraz programy do nauki języków i przedmiotów szkolnych, laptopy, wizualizer, aparat fotograficzny, gry planszowe, mikroskopy, materace gimnastyczne, zestaw gier zręcznościowych.
Projekt „Akademia Nauki i Kreatywności” realizowany był w partnerstwie z Niepubliczną Szkołą Podstawową i Oddziałem Przedszkolnym im. Kaprów Polskich w Suchaczu prowadzoną przez Stowarzyszenie Miłośników Suchacza i Okolicy. W Projekcie uczestniczyło 32 uczniów (12 dziewcząt i 20 chłopców), 12 nauczycieli (11 nauczycielek i 1 nauczyciel) oraz prawni opiekunowie uczniów (23 rodziców). Wartość projektu to 202 512,50 zł. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna