Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

KADYNY - wioska sztuki

2007-06-29,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" organizuje w dniach 4 - 8 lipca br. plener artystyczny, który odbywać się będzie w Kadynach.


W ten sposób chcemy powrócić do starej kadyńskiej tradycji tworzenia przepięknych prac ceramicznych. Uczestnicy naszego pleneru będą więc mogli zapoznać się z zasadami pracy w glinie i tworzyć własne formy ceramiczne.


Jednak nie tylko ceramika będzie w kręgu naszych zainteresowań. Podczas pleneru młodzi adepci sztuki będą malować prace olejne i akwarele. Korzystając z faktu, że Kadyny leżą nad Zalewem Wiślanym miejsce to doskonale nadaje się do tworzenia na wolnym powietrzu.


Wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie poplenerowej zorganizowanej w Galerii Nobilis w CKiWM „Światowid”. Wystawie towarzyszyć będzie katalog, w którym zamieścimy ich zdjęcia.

 

Plener odbywać się będzie w malowniczym zespole należącym do Hotelu Srebrny Dzwon - "Stajni Cegielnia" i  na Plaży "Srebrna Riwiera" (www.srebrnydzwon.pl) 

 

Zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój inicjatyw lokalnych" ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

Autor: MC

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna