Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Kadyny znowu wioską sztuki

2008-06-30,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

 Już jutro (1 lipca) 25 uczestników z Elbląga, Gdańska, Zakopanego i Olsztyna wyjedzie na kilkudniowy plener artystyczny organizowany w ramach projektu  „Kadyny Wioska Sztuki”. 

 

Kadyny to malowniczo położona miejscowość niegdyś słynąca z manufaktury, która wytwarzała niezwykłą ceramikę czyniąc to miejsce prawdziwym europejskim centrum ceramicznym. Od wieków tereny te były znane z bogatych zasobów gliny, nadających się do wyrobu naczyń i rzeźb.

 

Podczas tygodniowych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki wszystkich etapów powstawania ceramiki - od projektowania, lepienia w glinie, suszenia wyrobów do ich zdobienia.

 

Zajęcia odbywać się będą na Plaży Srebrna Riwiera, pod stylową drewnianą wiatą z pięknym widokiem na zalew Wiślany. - Tak niezwykły pejzaż przyczyni się niewątpliwie do twórczej integracji uczestniczących w warsztatach osób- mówi artysta plastyk Ewa Bednarska – Siwilewicz. 

 

Plener poprowadzą doświadczeni artyści: Grażyna Bielska - Kozakiewicz, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która zajmuje się rzeźbą, malarstwem i szkłem unikatowym oraz profesor Wojciech Sęczawa, kierownik katedry rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

 

Uczestnicy pleneru będą zajmować się także malarstwem olejnym i akrylowym.

 

- Korzystając z faktu, że Kadyny leżą nad Zalewem Wiślanym miejsce to doskonale nadaje się do tworzenia na wolnym powietrzu prac malarskich - mówi Ewa Bednarska – Siwilewicz.

 

Prace wykonane w czasie pleneru będzie można oglądać na wystawie zorganizowanej w Galerii Nobilis w CKiWM „Światowid”.

 

Organizatorami pleneru są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”.

 

Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko -Mazurskiego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna