Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Klub Aktywnego Seniora zaprasza na spotkanie z poetką

2018-10-23,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza miłośników poezji i podróży na spotkanie z elblążanką Jadwigą Krystyną Kaczmarek – autorką tomiku wierszy „Rytm serca” oraz podróżniczką. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Aktywnego Seniora we wtorek 23 października o godz. 10:00. Wstęp wolny.

Jadwiga Krystyna Kaczmarek urodziła się w Nowym Dworze Gdańskim. W roku 1977 ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Zaraz po skończeniu studiów rozpoczęła pracę jako nauczyciel polonista. Wówczas na stałe związała się z Elblągiem.
Uczęszcza na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki i aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta. Z pasją uprawia turystykę krajową oraz zagraniczną. Ceni
w ludziach skromność, inteligencję i dar empatii.
Wiersze zaczęła pisać w 2000 roku. Tomik „Rytm serca” jest jej debiutem książkowym. Zawiera kilkadziesiąt utworów o tematyce miłosnej. Autorka ukazuje w nich bogactwo przeżyć psychicznych, wnętrze kobiety samotnej, zakochanej, zmagającej się z losem.
- Piszę szczerze, sercem – mówi Jadwiga Kaczmarek.
Jej teksty ukazały się także w antologii „Kolory życia”. Obecnie pracuje nad kolejnym tomikiem, którego wydanie planuje w przyszłym roku.

Spotkanie z Jadwigą Krystyną Kaczmarek – 23 października 2018 r. o godz. 10:00 w sali muzycznej CSE „Światowid”. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę z autografem autorki oraz wziąć udział w quizie na temat polskiej poezji. Do wygrania interesujące nagrody. Wstęp bezpłatny. Więcej szczegółów pod nr tel.: 55 611 20 59.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Autor: Dagmara Behrendt-Nowicka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna