Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej

2008-07-24,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Od poniedziałku (21 lipca) w Centrum Kultury „Światowid" trwa Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej, gdzie młodzież niepełnosprawna bierze udział w zajęciach teatralnych, malarskich, fotograficznych, dziennikarskich. 

Jest to już dziewiąta edycja Letniej Szkoły, która potrwa do poniedziałku, 28 lipca. Młodzież pod okiem najlepszych artystów, pedagogów i terapeutów uczestniczy w warsztatach malarskich, ceramicznych, filmowych, fotograficznych, teatralnych, tanecznych, muzycznych, a także w zajęciach z grafiki czy witrażu. Dzisiaj Adepci Letniej Szkoły historię i kulturę regionu poznają w niekonwencjonalny sposób, bo podczas wycieczki na Kaszuby.

 

Zajęcia odbywają się codziennie od godzin porannych w salach i pracowniach artystycznych w Światowidzie ale także w plenerze. W działaniach realizowanych w ramach Letniej Szkoły uczestniczą wolontariusze - uczniowie elbląskich szkół średnich i studenci.

 

Organizatorami przedsięwzięcia są: Stowarzyszenie Kulturalne Viva art w Elblągu i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid w Elblągu.

 

Projekt dofinansowany został przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Warmińsko - Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna