Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Międzynarodowe Warsztaty

2009-08-24,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Od 31 sierpnia do 5 września w Stegnie realizowane będą Międzynarodowe Warsztaty Artystyczno - Terapeutyczne, którego organizatorami są CKiWM „Światowid" oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art".


   W warsztatach wezmą udział osoby niepełnosprawne oraz terapeuci - pedagodzy z Niemiec, Rosji i Polski, z każdego kraju 15-osobowa grupa.

 

- Różnorodność zajęć oraz bogaty program warsztatów sprzyjać będą integracji, wymianie doświadczeń w zakresie pracy terapeutycznej i artystycznej - zapowiada Teresa Miłoszewska z CKiWM „Światowid". - Warsztaty realizowane będą w grupach, część zajęć adresowana jest do wszystkich uczestników, niektóre z nich są skierowane do młodzieży, inne - do terapeutów.

 

W programie znalazły się m.in. warsztaty dotyczące seksualności osób niepełnosprawnych, warsztaty z arteterapii, edukacja przez ruch, a także warsztaty poświęcone metodom i formom pracy z osobami z autyzmem.

 

- W trakcie pobytu w Stegnie goście z zagranicy wezmą udział w wycieczce do Elbląga, podczas której odwiedzą placówki prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz obejrzą elbląską Starówkę - dodaje Teresa Miłoszewska.

 

Dla uczestników warsztatów organizatorzy przygotowali również inne atrakcje: wizytę w Kątach Rybackich i udział w wernisażu prac uczestników Międzynarodowego Pleneru Artystycznego IMPRESJE, wycieczkę autokarową do Trójmiasta oraz ognisko, dyskotekę, degustację potraw kuchni polskiej.

 

Partnerami w realizacji projektu są Społeczna Organizacja Wsparcia i Ochrony Praw Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Ruczejok" z Zielonogradska oraz „Ohne Barrieren" z Rostocku. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Fundacji im. Stefana Batorego i środków Roberta Bosch Stiftung.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna