Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Morskie inspiracje

2008-08-25,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Już 4 września ponad 20 artystów sprawnych i niepełnosprawnych wyjedzie do Kątów Rybackich na Międzynarodowy Plener Artystyczny pn. "Morskie Inspiracje''. Jest to pierwsze działanie realizowane w ramach tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.


Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu jest instytucją realizującą szeroki zakres działań adresowanych do środowiska osób niepełnosprawnych.

 

-Istotnym priorytetem w naszych działaniach jest integracja różnych grup społecznych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w dostępie do dóbr kultury- mówi Teresa Miłoszewska organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.

 

„Światowid” wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art”  był pomysłodawcą i realizatorem Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych, których jubileuszowa X edycja odbyła się w listopadzie 2006 r.

 

- Od ubiegłego roku zmieniła się nieco formuła imprezy oraz jej uczestnicy. Projekt pn. „MĘDZYNARODOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE” jest kolejnym etapem włączania osób niepełnosprawnych w otwarte społeczeństwo - mówi Teresa Miłoszewska.

 

Koncerty, spektakle, wystawy

W ramach II edycji Spotkań, które odbędą się w Elblągu w dniach od 14 do 16 listopada 2008 roku, planowane są między innymi takie działania, jak: koncerty muzyczne, spektakle teatralne, wystawy, warsztaty artystyczne z udziałem artystów z krajów europejskich. Imprezie towarzyszyć będą pokazy filmowe oraz seminarium.

 

Morskie inspiracje

Pierwszym działaniem w ramach tegorocznych Spotkań jest Międzynarodowy Plener Artystyczny pn.  “Morskie Inspiracje”, który odbędzie się w dniach od 4 do 10 września 2008 r. w Kątach Rybackich.

 

Swój udział zapowiedziało ponad 20 artystów sprawnych i niepełnosprawnych, poetów, prozaików, malarzy, grafików- dodaje Teresa Miłoszewska. Gościć będziemy takich twórców polskich jak: Roman Śliwonik, Bogdan Wrocławski, Aleksander Nawrocki, Krzysztof Gąsiorowski, Zbigniew Jerzyna, Jan Piotr Grabowski, Ireneusz Betlewicz, Mariola Platte, Jan Miłoszewski, Krzysztof Rećko-Rapsa, Zbyszek Opalewski, Benedykt Kroplewski, Wojciech Sęczawa, Piotr Błażejewski, Ewa Prelewska, Józef Siwilewicz. W plenerze udział wezmą również artyści z Niemiec, Białorusi i Włoch – zapowiada Teresa Miłoszewska.

 

Organizatorami pleneru są Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblagu.

 

Plener realizowany w ramach projektu pn. „II Międzynarodowe Spotkania Artystyczne”. Uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja Twórczości” oraz środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna