Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Multimedialne warsztaty

2008-08-05,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Podczas wakacji w każdy wtorek w studiu telewizyjnym eŚwiatowid.pl odbywają się warsztaty dziennikarskie, które prowadzą dziennikarze multimedialnej gazety internetowej.


Podczas warsztatów dziennikarze eŚwiatowid.pl zdradzają uczestnikom tajniki pracy multimedialnej redakcji związanej z powstawaniem dźwięków radiowych i materiałów telewizyjnych. Dzieci i młodzież uczą się także jak pisać artykuły prasowe oraz jak przeprowadzić interesujący wywiad.

 

Pracownicy multimedialnego portalu kulturalnego Warmii i Mazur do odwiedzin redakcji zapraszają szczególnie uczniów podstawówek, gimnazjów i liceów.

 

- Wszyscy chętni będą mogli stanąć przed lub za kamerą, przeprowadzić lub udzielić wywiadu - mówi Olga Kaszubska, dziennikarka eSwiatowid. - Będzie też można napisać recenzję, felieton, zapowiedź lub tekst informacyjny.

 

Spotkania odbywają się w każdy wakacyjny wtorek, w godzinach od 10 do 14. Zapisy grup zorganizowanych (10 - 15 osób) przyjmowane są pod numerem tel. 055 611 20 84.

 

Wakacyjne zajęcia w eSwiatowid są wstępem do rozpoczynających się we wrześniu warsztatów dziennikarskich. Od nowego roku szkolnego zajęcia będą poszerzone o krótkie wykłady m.in. z prawa prasowego, historii i systemu mediów w Polsce i za granicą.

 

- Na warsztaty będziemy zapraszać również dziennikarzy z innych redakcji, nie tylko elbląskich... - zapowiada Olga Kaszubska.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna