Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nabór do sekcji Tai Chi - pierwsze zajęcia bezpłatne

2018-10-12,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Tańca „Promyk” zaprasza wszystkich chętnych na treningi z podstaw Tai-Chi. To forma aktywności, która łączy figury gimnastyczne i elementy sztuki walki. Rozpoczynamy 12 października, a pierwsze zajęcia odbędą się bezpłatnie.

Tai Chi jest prozdrowotną aktywnością ruchową, która powstała setki lat temu w Chinach jako sztuka walki. Jej znaczne walory terapeutyczno-lecznicze zostały docenione bardzo szybko.  Obecnie Tai-Chi określane jest jako chińska gimnastyka zdrowotna oraz medytacja w ruchu. Jest to oryginalna i bezpieczna forma aktywności skierowana dla osób prowadzących siedzący tryb życia, którym brakuje ruchu oraz dla tych, którzy potrzebują relaksu i odskoczni od codziennej rutyny. Zajęcia dostosowane są do osób w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Treningi są również odpowiednie dla seniorów.

- Tai Chi to sztuka, dzięki której wcześniej i skuteczniej można rozpoznać czynniki mające negatywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i system odpornościowy – mówi Zyta Wrzos z Centrum Tańca „Promyk” – Trening przynosi wiele korzyści osobom cierpiącym na bóle pleców i kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pomagają także wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję oraz ogólną koordynację ciała.

Tai Chi odróżnia się również od innych form aktywności tym, że w trakcie ćwiczeń, na równi z ciałem, zaangażowany jest umysł. Trening przebiega w ciszy, aby skupić swoją uwagę na tym co aktualnie robimy, dlatego pozwala wyciszyć umysł i zwalczyć stres. Jest to rodzaj aktywności, która umożliwia organizmowi zregenerować się i wypocząć. W trakcie wykonywanych ćwiczeń produkujemy endorfiny, które wprowadzają nas w stan zadowolenia i szczęścia.

- Zapraszamy 12 października o godz. 20:00 do Centrum Tańca „Promyk” na bezpłatne zajęcia pokazowe – zachęca Zyta Wrzos. – Chcemy utworzyć grupę, która regularnie będzie uczęszczać na zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora.

Pełna oferta zajęć dostępna na stronie.

 

Biuro czynne od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00
tel.
+48  55 611 01 30/40
tel. kom. +48 609 977 220
e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl    


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna