Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Nowy sezon kulturalny

2009-08-24,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "ŚWIATOWID" w Elblągu tradycyjnie - jak co roku - uruchamia program edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez nabory do sekcji i zespołów zainteresowań.


Niebawem, bo we wrześniu, "Światowid" rozpocznie nowy sezon kulturalny 2009/2010.

 

- Po raz kolejny zapraszam do naszego centrum, gdzie mam nadzieję, każdy znajdzie interesującą go ofertę kulturalną - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor "Światowida".- Podczas okresu wakacyjnego przygotowywaliśmy nasz obiekt do tego, by czuli się tu Państwo komfortowo i bezpiecznie.

 

Zmianie uległ wystrój holu kina, powstają nowe pracownie edukacji artystycznej, cały budynek jest monitorowany.

 

- Niedługo też przedstawimy nasze nowe logo i nazwę, ale zapewniam Państwa, że nadal będzie to ŚWIATOWID, w którym mogą spotkać się miłośnicy kultury i sztuki w każdym wieku - dodaje dyrektor.

 


Zajęcia edukacyjne adresowane przede wszystkim do młodego pokolenia, ale także dla każdego, kto niezależnie od wieku chce się twórczo rozwijać, pogłębiać własną tożsamość kulturową i rozumieć problemy innych kultur.

 

Zajęcia ogólnoplastyczne
Zajęcia dla trzech grup wiekowych: 4 - 6 lat, 7 - 9 lat, 10 - 12 lat.
Celem zajęć jest kształtowanie osobowości, przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, ujawnianie i rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej i procesów poznawczych.
W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawowe techniki plastyczne, sposoby wykonywania i prezentacji prac oraz zdobywają ogólne wiadomości z zakresu sztuk plastycznych.
Spotkanie organizacyjne: 14.09.2009 r., godz. 17.00 - sala nr 45 (II piętro CKiWM „Światowid")

 


Zajęcia z witrażu
Zajęcia skierowane do dzieci powyżej 8 roku życia. Podczas zajęć uczestnicy uczą się projektowania oraz tworzenia witraży, metodą naklejania folii oraz taśm ołowianych na szklane tafle.
Sekcja została utworzona we współpracy z firmą Pujan, która funduje materiały do tworzenia witraży.
Spotkanie organizacyjne: 15.09.2009 r., godz. 17.00 - sala nr 45 (II piętro CKiWM „Światowid")

 


Zajęcia plastyczne dla młodzieży i dorosłych
Podczas zajęć uczymy podstaw kompozycji, myślenia wyobrażeniowego oraz twórczego rozwiązywania problemów, które jest możliwe dzięki poznaniu wielu technik plastycznych: rysunku i malarstwa, rzeźby w glinie z elementami ceramiki, batiku, witrażu, prac użytkowych i płaskorzeźby w drewnie , grafiki-linorytu i monotypii.
Uczestnicy zajęć biorą udział w wystawach , konkursach i przeglądach plastycznych. Zajęcia przeznaczone dla młodzieży od 13 roku życia wzwyż.
Spotkania organizacyjne - sala nr 46 (II piętro CKiWM „Światowid")
- dla młodzieży: 09.09.2009 r., godz. 17.00
- dla dorosłych: 10.09.2009 r., godz. 17.00

 

Sekcja ceramiki
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć uczestnicy poznają sposoby ręcznego modelowania gliny, pracy na kole garncarskim, tworzenia ceramicznej sztuki użytkowej a także form rzeźbiarskich.
Spotkanie organizacyjne: 09.09.2009 r., godz. 17.00 - sala nr 46 (II piętro CKiWM „Światowid")

 

Sekcja teatralna
Zapraszam wszystkich chętnych - tych, którzy w teatr bawili się z nami w roku ubiegłym, jak i nowych, którzy właśnie teraz uświadomili sobie chęć zasmakowania magii, jaką ma w sobie scena i gra w spektaklu. Będziemy rozwijać talenty aktorskie i pracować nad warsztatem - ale naszym celem i zadaniem będzie stworzenie wspólnego przedstawienia.
Spotkania organizacyjne - Scena Na Piętrze:
- licealiści - 07.09.2009 r., godz. 16.00
- uczniowie klas 4 - 6 i gimnazjum (w tym grupa Skrupcie się) - 16.09.2009 r., godz. 15.30

 

Na prośbę rodziców uruchamiamy najmłodszą grupę dla uczniów klas 1 - 3 szkół podstawowych. Spotkanie organizacyjne: 24.09.2009 r., godz. 16.00

 


Sekcja fotograficzna

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii niezależnie do wieku. Podczas spotkań będzie można pokazać swoje zdjęcia, porozmawiać o sprzęcie fotograficznym i podyskutować o sposobach kadrowania, głębi ostrości, świetle czy najlepszych ujęciach.
Spotkanie organizacyjne: 07.09.2009 r., godz. 18.00 - sala 38 (I piętro CKiWM „Światowid")

 


Sekcje taneczne
Centrum Tańca „Promyk" rozpoczyna nabory do poszczególnych sekcji tańca. Różnorodna oferta „Promyka" sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośników tańca, tych najmłodszych, ale i tych w kwiecie wieku, zapraszamy na spotkania organizacyjne.
08.09.2009 r. - sala sportowa CKiWM „Światowid":
godz. 16.30 - rytmika dla dzieci
godz. 17.00 - taniec nowoczesny
godz. 18.00 - taniec towarzyski
godz. 19.00 - pozostałe formy taneczne (salsa, flamenco, taniec irlandzki, taniec brzucha, latin solo).
09.09.2009 r. - Centrum Tańca „Promyk" (ul. Browarna 80):
godz. 17.00 - taniec ludowy - dzieci - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Elbląg"
godz. 17.00 - taniec ludowy - młodzież, dorośli - nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska"

 

Sekcja dziennikarska
Marzysz, by spróbować swoich sił w mediach? Chcesz współtworzyć portal kulturalno - społeczny? Myślisz o studiach dziennikarskich? A może już studiujesz i szukasz redakcji na praktyki?
ZAPRASZAMY DO NAS!
www.eswiatowid.pl

 

 

Spotkanie informacyjne - 15 września 2009 r., godz. 17.00, pokój 28 (parter). Informacji udziela: Agnieszka Jarzębska, tel.: 055 611 20 84, e-mail: redakcja@eswiatowid.pl

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna