Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Plener w Kadynach

2008-07-02,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Od 1 do 5 lipca 2008 r. kadyńska plaża stała się miejscem pracy twórczej dla 25 uczestników pleneru ceramiczno - malarskiego.

 

"Kadyny - wioska sztuki" to kolejna edycja pleneru, podczas którego młodzi ludzie kształcą swój warsztat ceramiczny i malarski.
Pod okiem doświadczonych instruktorów, Grażyny Bielskiej - Kozakiewicz, nauczyciela rzeźby w Zespole Szkół Plastycznych w Zakopanem oraz Wojciecha Sęczawy, kierownika katedry rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, powstają ciekawe formy ceramiczne oraz obrazy malowane olejami i akrylami.

 

Prace ceramiczne powstałe podczas pleneru zostaną następnie wypalone w pracowni ceramicznej, gdzie nabiorą ostatecznego kształtu. Gotowe prace będzie można obejrzeć na wystawie w CKiWM Światowid już pod koniec sierpnia.

 

Plener odbywa się w zespole Stajnia - Cegielnia należącym do Hotelu Srebrny Dzwon w Kadynach oraz na plaży Srebrna Riwiera.

 

Organizatorami pleneru są: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" oraz Stowarzyszenie Jantar.

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

 

MC

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna