Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Pokaz makijażu dla seniorek

2018-12-05,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza panie po 60. roku życia na bezpłatny pokaz makijażu.

Perfekcyjny makijaż to prawdziwa sztuka, której uczyć można się wiele lat. Pamiętać należy, że makijaż kobiety dojrzałej powinien być delikatny i wykonany z dużą precyzją.

- Susan Sarandon, Brigitte Bardot czy Beata Tyszkiewicz wciąż świetnie wyglądają i pokazują, jak można odejmować sobie lat makijażem – mówią organizatorzy. – Dlatego na spotkanie Klubu Aktywnego Seniora zaprosiliśmy Elżbietę Dolistowską, makijażystkę i założycielkę firmy „Kosmetyczny Start”.

Klub Aktywnego Seniora działa w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się m.in., jak wykonać makijaż przeznaczony dla cery dojrzałej, jakich produktów do makijażu używać oraz jak się malować, aby podkreślić kształt, czy kolor oczu. Dodatkową atrakcją będzie makijaż pokazowy wykonany krok po kroku przez prowadzącą warsztaty.

- Makijaż kobiety dojrzałej na celu odświeżenie i ożywienie twarzy – tłumaczy Elżbieta Dolistowska. - Ważnym jego elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz wykorzystanie matowych kosmetyków, które nie będą eksponować zachodzących zmian.

Elżbieta Dolistowska, wraz z Anną Semrau, od kilku lat działają w branży kosmetycznej tworząc „Kosmetyczny Start” udowadniając sobie i innym, że zmiana na lepsze w życiu każdej kobiety może zacząć się w domu.

- Poprawa wyglądu ma duży wpływ na naszą samoocenę oraz wiarę w swoje możliwości, a do tego już tylko mały krok do radości i sukcesu w różnych dziedzinach życia – mówi Elżbieta Dolistowska. - Projekt „Kosmetyczny Start” daje możliwość każdej kobiecie nauczyć się od podstaw prawidłowej pielęgnacji skóry i makijażu dla samej siebie.

Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 15:00 w Galerii Nobilis. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy poprzez pocztę elektroniczną na adres: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub pod numerem telefonu 55 611 20 59.


Autor: Dagmara Behrendt-Nowicka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna