Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Prace z „wioski sztuki”

2009-07-06,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W sobotę zakończył się w Kadynach plener artystyczny, którego uczestnikami była uzdolniona młodzież z Polski i Kaliningradu, a także osoby dorosłe.


    Nawiązując do kadyńskiej tradycji ceramicznej organizatorzy pleneru - Stowarzyszenie „Jantar" i centrum kultury „Światowid" z Elbląga - zorganizowali warsztaty z zakresu ceramiki właśnie, ale też batiku, malarstwa i fotografii, bo plener odbywa się pod hasłem „Kadyny - wioska sztuki".
    Wzięła w nim udział młodzież i osoby dorosłe, które przyjechały z Warszawy, Zakopanego, Zduńskiej Woli, Luzina, Gdańska, Elbląga i z Kaliningradu, a w piątek dołączyli do nich dziennikarze, którzy również mogli spróbować swoich sił w twórczych działaniach.

 

Prace wykonane pod okiem specjalistów, którymi w tym roku byli Wojciech Sęczawa, kierownik katedry rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Grażyna Bielska - Kozakiewicz, nauczyciel rzeźby w Zespole Szkół Plastycznych w Zakopanem oraz Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki z centrum kultury „Światowid" i Piotr Kajmer, który prowadził zajęcia z fotografii cyfrowej zobaczyć będzie można na poplenerowej wystawie.Jak zapowiadają organizatorzy otwarta ona zostanie we wrześniu.

 

Organizatorami pleneru byli Stowarzyszenie Jantar i Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna