Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Rozmowy przy szydełkowaniu

2019-02-04,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Seniorów, którzy szukają ciekawych form spędzania czasu i pragną zawrzeć nowe znajomości, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na cykl spotkań pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu”. Pierwsze zajęcia już 4 lutego o godz. 10:00.

- Warsztaty pod nazwą „Rozmowy przy szydełkowaniu” będą odbywać się w ramach Klubu Aktywnego Seniora - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid" w Elblągu. - Skierowane są do osób po 50. roku życia, chcących nauczyć się szydełkować i spędzić czas w miłej atmosferze.

Szydełko przeżywa obecnie renesans. Można nim wykonywać firanki, serwety, biżuterię, odzież i wiele innych modnych elementów. Bardzo delikatne prace często umieszcza się w ramkach, za szybką. Takie obrazki „szydełkiem malowane” są piękną ozdobą ściany. Mogą stanowić również niepowtarzalny prezent.

- Szydełkowanie pozwala na zrelaksowanie i oddalenie od kłopotów dnia codziennego – zachęca Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w CSE „Światowid” w Elblągu.  - Uruchamia wyobraźnię, rozwija kreatywność i umożliwia tworzenie niepowtarzalnych prac.

W programie pierwszego spotkania: omówienie narzędzi pracy i materiałów oraz nauka czytania schematów.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub pocztą elektroniczną: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl. Każdy uczestnik spotkań zobowiązany jest przynieść ze sobą szydełko (numer 2 lub 3) oraz kordonek (10 dkg, najlepiej w jasnym kolorze).

- Jednocześnie zapraszamy do „Światowida” wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, żeby spróbowali sił w roli instruktorów w ramach Klubu Aktywnego Seniora – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów, prosimy o kontakt pod numerem tel. 55 611 20 59.


Autor: Dagmara Behrendt-Nowicka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna