Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Seniorzy w kulturze

2018-09-27,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

 W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu od 5 września odbywają się zajęcia dla seniorów w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury”. 

W warsztatach z nowych mediów, warsztatach fotograficznych, plastycznych, tanecznych, wokalnych i teatralnych bierze udział wielu zainteresowanych elblążan po 50 roku życia. Uczestnicy pierwszych spotkań w ramach cyklów „Nowoczesny senior” i „Sztuka na dotyk” do tej pory dowiedzieli się, m.in. jak ozdabiać przedmioty metodą decoupage, jak dekorować kartki okolicznościowe techniką qulling’u, poznali różnice między aparatem analogowym, cyfrowym, a lustrzanką, wykonywali pierwsze próby sesji zdjęciowych w plenerze oraz uczyli się obycia ze sceną. Warsztaty w ramach projektu „Kultura dla seniora – senior dla kultury” są źródłem motywacji i inspiracji do podejmowania przez seniorów własnych inicjatyw kulturalnych. Tworzą okazję do podzielenia się posiadaną wiedzą i doświadczeniem oraz do rozwijania talentu aktorskiego, fotograficznego, wokalnego, plastycznego czy tanecznego, uświadamiając uczestnikom terapeutyczny walor tych działań. Spotkania przeciwdziałają także negatywnym skutkom przejścia na emeryturę i gwałtownej zmianie trybu życia, jaka się z tym wiąże.

Warsztaty zrealizowane są w ramach projektu "Kultura dla seniora - senior dla kultury", który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy do oglądania GALERII ZDJĘĆ.Autor: Aleksandra Bednarczuk

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna