Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Światowidowa arteterapia

2009-09-15,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Centrum "Światowid" przypomina o zbliżającym się terminie zajęć prowadzonych w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego "Twórcza terapia". Już 26 września o godzinie 11.00 odbędzie się kolejne powakacyjne spotkanie.


- Projekt ma charakter edukacyjny i adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - mówi Teresa Miłoszewska z Centrum "Światowid". - Działania w ramach projektu obejmują cykliczne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki oraz prezentacje sceniczne, wyjazdy na spektakle do teatrów i na wystawy.

 

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty od godz.11.00 w CSE "Światowid", ale także w ciągu tygodnia, dla grup zorganizowanych. Warsztaty poprowadzą instruktorzy i artyści z danej dziedziny sztuki, którzy prócz dorobku artystycznego, posiadają także doświadczenie i umiejętności w realizacji zajęć z osobami niepełnosprawnymi.

 

Na ostatni tydzień września planowany jest spektakl plenerowy przygotowany przez uczestników zajęć teatralnych. W październiku młodzież niepełnosprawna wyjedzie na spektakl do Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

To nie jedyny projekt skierowany do osób niepełnosprawnych realizowany przez Centrum "Światowid". Letnia Szkoła Edukacji Artystycznej - Interdyscyplinarne Warsztaty Artystyczne już od 10 lat wspiera aktywne uczestnictwo młodzieży niepełnosprawnej w różnorodnych formach twórczości, promując pełniejsze uczestnictwo w szeroko rozumianym życiu społecznym i przeciwdziałając marginalizacji społecznej osób niepełnosprawnych. W ciągu najbliższych miesięcy ruszy również Ośrodek Arteterapii. Do jego głównych zadań będzie należała organizacja warsztatów z zakresu arteterapii i twórczego wspomagania rozwoju oraz promocji idei arteterapii.

 

 

Autor: Edyta Jasiukiewicz

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna