Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Klub Aktywnego Seniora w lutym

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Terapia sztuką, sztuka terapią

2009-05-26,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W ramach projektu „Twórcza terapia” realizowanego przez CKiWM „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art” jutro, 27 maja 40-osobowa grupa młodzieży niepełnosprawnej, wolontariuszy oraz członków działającej przy „Światowidzie” grupy teatralnej „Skrupcie się” wyjeżdża na spektakl do Olsztyńskiego Teatru Lalek.  

Przypomnijmy, program ma charakter edukacyjny i adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Obejmując cykliczne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki oraz prezentacje sceniczne, ma pomóc osobom niepełnosprawnym w odkryciu własnych zdolności i zainspirować ich do dalszych działań artystycznych.

- Organizujemy także wyjazdy na spektakle do teatrów oraz wystawy – mówi Teresa Miłoszowska z centrum kultury „Światowid”.  – Chcemy, by młodzież uczestniczyła w wydarzeniach kulturalnych, stąd wyjazd na spektakl „Piękna i bestia”, a w najbliższą sobotę udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Euroregionu Bałtyk. Z kolei 6 czerwca o godz. 11.00 zaplanowana jest edukacja filmowa.

W zajęciach udział wziąć może każdy – wystarczy zgłosić wcześniej udział pod numerem tel. 055 611 20 65 lub na adres e-mail:teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Autor: J.Kozłowska-Dyrla


Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna