Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

TKANIE NA RAMIE w Kadynach

2018-10-22,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Tkanie – czy to może być ciekawe?? Na to pytanie odpowiedzą mieszkańcy Kadyn i okolic, którzy wezmą udział w warsztatach tkackich 22 i 23 października 2018 r. Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Przeplatanie barwnych włóczek może być doskonałą zabawą edukacyjną dla dzieci oraz relaksem dla dorosłych.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu tkanie było zajęciem powszechnym. Gospodynie tkały na własne potrzeby, a te zdolniejsze na potrzeby mieszkańców pobliskich wsi i miast. Obecnie jest to bardzo rzadka umiejętność. Istnieje ryzyko, że cała dziedzina rzemiosła, jakim jest tkactwo, odejdzie w zapomnienie. Tkać z powodzeniem mogą już dzieci, a im dziecko starsze, tym bardziej precyzyjny i złożony będzie efekt. Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów uczestnicy trenują sprawność manualną palców, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz zmysł dotyku. Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów, tak by praca stanowiła harmonijną i barwną całość oraz oczekiwaniem na efekt finalny. Jednak najcenniejszym efektem jest satysfakcja płynąca z wykonanej pracy.

Organizatorzy zapraszają na zajęcia dzieci i dorosłych z Kadyn i okolic. Warsztaty odbędą się 22 i 23.10.2018 r. od godz. 15.30 w świetlicy wiejskiej w Kadynach.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Kadyny” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

 

Działanie realizowane w ramach „Programu współpracy CSE „Światowid” z organizacjami pozarządowymi na lata 2015-2018”


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna