Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Twórcza terapia

2009-05-14,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

W najbliższą sobotę, 16 maja, o godz.11 w pracowni plastycznej CKiWM „Światowid" odbędą się zajęcia w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Twórcza terapia". 

Projekt ma charakter edukacyjny i adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Obejmuje cykliczne zajęcia warsztatowe z różnych dziedzin sztuki oraz prezentacje sceniczne, wyjazdy na spektakle do teatrów oraz wystawy.

 

- W większości proponowanych przez nas form zajęć mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne niezależnie od wieku, sprawności intelektualnej czy dysfunkcji fizycznych - mówi Teresa Miłoszowska z CKiWM „Światowid". - Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty od godz.11 w CKiWM „Światowid", ale także w ciągu tygodnia, dla grup zorganizowanych.

 

Jednym z celów projektu jest pomoc osobom niepełnosprawnym w odkryciu własnych zdolności, zainspirowanie do dalszych działań artystycznych - w trakcie zajęć warsztatowych wykorzystywane są różne techniki arteterapeutyczne, m.in.: teatroterapia, taniec, fotografia, muzykoterapia. Warsztaty prowadzone są przez instruktorów i artystów z danej dziedziny sztuki, posiadających dorobek artystyczny, ale także doświadczenie i umiejętności w realizacji zajęć z osobami niepełnosprawnymi.Podczas najbliższych zajęć, które poprowadzi Ewa Bednarska-Siwilewicz, artysta-plastyk i instruktor z CKiWM „Światowid", uczestnicy wykonywać będą prace z batiku oraz papieroplastyki. Techniki te uzupełnione będą elementami muzykoterapii.

Wstęp na zajęcia wolny.
 

Organizatorami projektu są CKiWM „Światowid" w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art".
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna