Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

2018-11-14,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić.

Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00, a udział w nim jest bezpłatny.

- Szkoła, studia, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt przecież nie chce siedzieć godzinami, ucząc się do egzaminu czy sprawdzianu na następny dzień – mówi Iwona Solecka, trener oraz metodyk szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. - Warsztat pomoże w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu.

Podczas spotkania młodzież otrzyma sporą dawkę ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej
w przystępnej formie. W efekcie nauka związana z czytaniem i kojarzeniem nowych informacji ma stać się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.     

- Wychodzę z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce – stwierdza Iwona Solecka. 

Iwona Solecka jest trenerem i metodykiem szybkiego czytania oraz metod efektywnego uczenia się z 15-letnim doświadczeniem trenerskim, autorką podręczników o tej tematyce. Cyklicznie prowadzi kilka warsztatów, m.in.: „Umysł jak ferrari, czyli  ABC efektywnego uczenia się”,  „Bolidem przez książkę – jak to możliwe?”,  „Kreatywne notowanie metodą Map Myśli”.

- Na spotkanie z metodykiem szybkiego czytania zachęcamy młodzież w wieku szkolnym, która chce poznać techniki szybszego przyswajania informacji – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w „Światowidzie”. – Prosimy również
o zabranie z sobą ulubionej książki. To na niej młodzież będzie „pracowała” podczas warsztatu.

Młodzieżowy Klub Książki realizowany jest w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spotkanie z technikiem szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się odbędzie się 14 listopada 2018 r. o godz. 17:00 w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid”. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub 55 611 20 59.

 

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna