Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty relaksacyjno-ruchowe

2018-10-17,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Sprawność fizyczna oraz umysłowa jest jednym z najważniejszych elementów życia każdego człowieka. Nabiera ona jednak szczególnego znaczenia w momencie zakończenia aktywności zawodowej.

Działania realizowane w ramach projektu „Aktywność i zdrowe odżywianie – receptą na dobre życie” skierowane są do seniorów, dlatego też ćwiczenia muszą być zrównoważone i nie wymagające intensywnych i ostrych ruchów, które mogą prowadzić do urazów. Jak wykazują badania aktywność fizyczna ma istotny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Wpływa m.in. na poprawę funkcjonowania układów takich, jak oddechowy, trawienny, kostny oraz ruchowy. Zwiększa również odporność oraz pomaga spalić zbędne kalorie. Ponadto, poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, a tym samym pozwala się oderwać od problemów życia codziennego. Nie tylko redukuje stres i wszelkiego rodzaju napięcia i poprawia koncentrację, ale również poprawia nastrój osoby ćwiczącej.

 W ramach cyklu warsztatów relaksacyjno-ruchowych realizowanych w ramach projektu, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zapraszają 17 października 2018 r. na godz. 10.00 na warsztaty relaksacyjno-ruchowe z wykorzystaniem treningu wibracyjnego ze Smovey.

 Trening wibracyjny - to jeden z najnowszych trendów ostatnich lat. Ta nowatorska metoda weszła szczególnie intensywnie do stałego programu fitnessu krajów Zachodniej Europy i Ameryki Północnej nie omijając innych kontynentów. To metoda treningowa opierająca się na stymulacji nerwowo-mięśniowej organizmu przez drgania mechaniczne znalazła również zastosowanie w sektorze medycznym zwłaszcza w rehabilitacji.

 

Warsztaty odbędą się w CSE „Światowid”, Galeria Nobilis, II p. Wstęp wolny.

 

 

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna