Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty szydełkowania

2019-05-06,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Dni stają się coraz dłuższe, za oknem świeci słońce i zielenią się drzewa. Czujemy, że możemy więcej. To wiosna. Aby w pożyteczny oraz twórczy sposób wykorzystać ten czas, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na warsztaty szydełkowania, pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu”. Spotkania przy szydełku to doskonała okazja, żeby nauczyć się czegoś nowego, do nowych znajomości, a przy tym do spędzenia czasu w miłej atmosferze. 

Inspiracją do stworzenia warsztatów „Rozmowy przy szydełkowaniu” były spotkania, które niegdyś odbywały się głównie na wsiach. Tam chodziło nie tylko o to, żeby coś wydziergać,  ale głównie o to, żeby być ze sobą.

- To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy interakcje między ludźmi umierają, bo zamiast rozmowy, wolimy zamknąć się w pokoju z komputerem czy telewizorem – twierdzą organizatorzy. - I dlatego razem z chętnymi seniorkami z Klubu Aktywnego Seniora, działającego w „Światowidzie” postanowiliśmy zorganizować grupę, która w trakcie spotkań nie tylko posiądzie nowe umiejętności, nauczy się ciekawych technik, a także wymieni dotychczasowe doświadczenia.

Udział w spotkaniu mogą wziąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wystarczą dobre chęci i... druty lub szydełko. Warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu (w poniedziałki) o godz. 10:00 w Sali muzycznej CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp bezpłatny. Na spotkania należy przynieść własne materiały: kordonek, szydełko, notatnik.

Najbliższe warsztaty pn. „Rozmowy przy szydełkowaniu” – 6 maja br. Zapisy i wszelkie informacje pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

Warsztaty są częścią projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+. CSE „Światowid” w Elblągu zachęca jednocześnie wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, żeby spróbowali sił w roli instruktorów w ramach Klubu Aktywnego Seniora.


Autor: Dagmara Behrendt-Nowicka

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna