Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty witrochromii w Tolkmicku

2019-07-17,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Przed nami kolejne działanie w ramach projektu W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, tym razem będą to warsztaty witrochromii w Tolkmicku. Motywem przewodnim warsztatów będzie namalowanie wizerunku Świętego Jakuba oraz wybranych scen z jego życia i śmierci, które na zawsze splotły się z historią szlaku Jakubowego.

Na warsztatach, które odbędą się w środę 17 lipca, od godz. 13.00, uczestnicy będą rysować piórem i tuszem kontury, a później malować farbami na szkle wizerunek św. Jakuba techniką witrochromii.

- Technika ta była znana od dawna w kulturze ludowej Warmii i Mazur oraz na terenie Podhala, a namalowane w ten sposób obrazy do dzisiaj ozdabiają wnętrza - mówi instruktor plastyki z CSE „Światowid”. - W trakcie warsztatów pokażemy walory artystyczne tego malarstwa. Uczestnikami będzie młodzież i osoby dorosłe z gminy Tolkmicko.

Zajęcia są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu. Odbędą się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tolkmicku.

Projekt, który realizuje Stowarzyszenie „Jantar” i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, skierowanym w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 55 231-61-82 lub e-mailem: mgok3@wp.pl.


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna