Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Warsztaty z tradycją w Aniołowie

2018-10-26,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

WARSZTATY z tradycją, tym razem w nawiązaniu do uroczystości Wszystkich Świętych, odbędą się 26 października w Aniołowie. Dzieci i młodzież będą projektować, szyć, kleić i malować, aby stworzyć stroje świętych postaci.

Od wielu lat obserwujemy zjawisko rozpowszechniania w Polsce Halloween, zwyczaju obchodzonego 31 października, którego symbolem są dynie, duchy i czarownice. Alternatywą dla Halloween jest innowacyjny pomysł - marsz ku czci wszystkich świętych. Na to wydarzenie również można własnoręcznie przygotować barwne kostiumy, atrybuty i dekoracje. Podczas warsztatów dzieci i młodzież wykonają maski, stroje i rekwizyty adekwatne dla wybranej przez siebie postaci. Zajęcia te będą miały charakter multiplastyczny. Na uczestników czeka dużo kreatywnej pracy, podczas której nabędą nowych umiejętności oraz wykorzystają te już posiadane.

Do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci i młodzież z Aniołowa i okolicznych miejscowości.

Warsztaty plastyczne z okazji 1 listopada odbędą się w piątek, 26 października w świetlicy wiejskiej w Aniołowie, start o godz. 15.00.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „WARSZTATY z tradycją”.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Organizatorzy projektu:

Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu

 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna