Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Zajęcia EKOplastyczne

2019-01-30,

Kategoria : Szkolenia, warsztaty

Co da się zrobić z makulatury, plastikowych butelek i folii przy pomocy nożyczek, kleju i farb? Można zrobić naprawdę wiele! W drugim tygodni ferii zimowych odbędą się zajęcia EKOplastyczne w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na zajęcia można przyjść w duecie, czyli dziecko z mamą, tatą, babcią lub dziadkiem.

- Warsztaty rodzinne to bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu dla dziecka, z bliską osobą u boku czuje się bezpiecznie, a jednocześnie podejmuje nowe wyzwania – zachęcają organizatorzy.

Tematem przewodnim zajęć będzie tworzenie makiety domu marzeń z materiałów nadających się do recyklingu. Pierwszego dnia warsztatów uczestnicy skonstruują stelaż domu, używając do tego plastikowych butelek, pudełek po herbacie, makulatury lub innych materiałów. Drugiego dnia natomiast domy zostaną wyposażone w okna, balkony, dachy oraz zostaną pomalowane i zalakierowane.

Zajęcia mają na celu zwrócenie uwagi dzieci na to jak wiele i jakich odpadków wyrzucamy. Jak długo się rozkładają i czy na pewno są zupełnie bezużyteczne. Poprzez angażującą pracę twórczą dzieci poznają ideę recyklingu. Recykling polega na odzyskiwaniu surowców wtórnych i ich ponownym przetwarzaniu w celu uzyskania materiału o przeznaczeniu pierwotnym lub innym. Na zajęcia można zabrać ze sobą: pudełko po herbacie, butelkę plastikową czy inne tego typu materiały.

Zajęcia odbędą się w środę 30 stycznia 2019 r. w godz. 14.00 – 16.00, a ich kontynuacja będzie w czwartek 31 stycznia 2019 r. w godz. 14.00 – 16.00 w pracowni plastycznej CSE „Światowid”, sala 46 (II piętro budynku).

Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy.


Osoby zainteresowane prosimy o zapisy: e-mail paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl lub tel. (55) 611 20 64. Liczba miejsc jest ograniczona.

 


Autor: Paula Załuska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna