Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

„Baltic Cup” - podsumowanie

2006-10-02,

Kategoria : Taniec

W dniach 29.09-01.10.2006r. odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup". Dzięki sponsorom i wspaniałej organizacji CKiWM „Światowid" wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniami.

 

W pierwszym dniu zmagań już od rana rywalizowało ze sobą najmłodsze pokolenie, w południe zaś zaczęło dziać się dużo więcej. Wówczas odbyło się Grand Prix Polski i Risings Stars, czyli szansa dla przyszłych mistrzów. Drugiego dnia, w sobotę, czekało na przybyłych jeszcze więcej atrakcji. Przed południem na parkiecie prezentowała się  młodzież, zaś kilka godzin później "do akcji" wkroczyła starsza grupa wiekowa. Na hali, pośród tłumu, można było wypatrzeć takie gwiazdy jak: Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak, Kamila Kajak czy Robert Kochanek. Największą jednak niespodzianką okazał się występ wicemistrzów świata par zawodowych w stylu Latin – Joanny Leunis i Michała Malitowskiego. Baltic Cup przygotował także coś dla młodzieży „hip-hopowej”. W „Światowidzie” odbywał się równocześnie festiwal tancerzy FREESTYLE. Na parkiecie pojawiły się także pary tańczące na wózkach inwalidzkich, pary z grupy senior, grupa tańca nowoczesnego V2 i  Elbląska Formacja Standardowa LOTOS-JANTAR.
Trzeciego dnia, w niedzielę, wszystkim towarzyszyły podobne emocje, jak w poprzednich dniach. Wtedy to wśród pokazów tańca odbył się pokaz mody Ewy Minge. Wieczorem uroczyście zamknięto VII Międzynarodowy Festiwal Tańca.
Z roku na rok Festiwal gromadzi coraz więcej sympatyków tańca. I w tym roku publiczność nie zawiodła- trybuny wypełnione były po brzegi. Z wypowiedzi zarówno przybyłych, jak i tancerzy można wnioskować, iż Baltic Cup 2006 w skali od 1 do 10 zasłużył na...11.

 

 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP – kulturalna wizytówka Warmii i Mazur” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

Autor: Karolina Śliwka - Warsztat Ludzi Twórczych

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna