Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Baltic Cup trwa!

2006-09-30,

Kategoria : Taniec

Trwa właśnie Międzynarodowy Festiwal Tańca "Baltic Cup". Drugi dzień tancerze z kilkunastu krajów Europy rywalizują o najwyższe laury w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Tegoroczna edycja to także zmagania tancerzy tańców disco i hip-hop.


Właśnie trwa gala finałowa turnieju. Rozpoczął ją pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu grupy V-2 oraz wręczenie nagrody "Partner 2006", którą w imieniu Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Andrzeja Ryńskiego przekazał Przewodniczący Sejmiku Województwa Miron Sycz. Okolicznościową statuetkę za wspieranie kultury na Warmii i Mazurach otrzymały Grupa LOTOS S.A. i Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu. Za promowanie regionu - medalem dla Zasłużonych dla Warmii i Mazur - odznaczona również została Formacja Standardowa "LOTOS - JANTAR".
Publiczność zgromadzona w hali sportowej w Elblągu może podziwiać półfinalistów w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, wśród nich znanych z popularnego programu "Taniec z gwiazdami" Roberta Kochanka oraz Rafała Maseraka i Magdalenę Soszyńska. Na widowni zauważyliśmy także Panią Małgorzatę Foremniak.
Jak podają organizatorzy na dzisiejszą galę przybyło 1500 osób. 

 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP – kulturalna wizytówka Warmii i Mazur” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna