Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Baltic Cup – wzniośle, pięknie i wzruszająco...

2006-09-26,

Kategoria : Taniec

Ponad 1000 tancerzy z 11 krajów! Gorące rytmy latynoamerykańskie. Elegancja i dostojność tańców standardowych. Gwiazdy światowej sławy. Pokazy specjalne i imprezy towarzyszące. Rozpoczęło się wielkie odliczanie do VII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.


Kiedy w 1986 roku Antoni Czyżyk – trener „Jantara” ogłaszał nabór na kurs tańca, nikomu nawet się nie śniło, że młodzi kursanci utworzą w przyszłości jeden z najlepszych na świecie klubów tanecznych.
Nikt też nie mógł przewidzieć, że powstały w 1975 roku elbląski ośrodek kultury będzie organizować imprezy na skalę międzynarodową.
Osiągnięciom elbląskich tancerzy zawdzięczmy decyzję International Dance Sport Federation,  która przyznała Elblągowi prawo do organizacji międzynarodowych turniejów. Dzięki tej decyzji Baltic Cup od 1999 roku może pełnić rolę kulturalnej wizytówki regionu warmińsko-mazurskiego. Uniwersalny język tańca, muzyki i rywalizacji sportowej przemawia do każdego – bez względu na wiek, narodowość, czy stopień sprawności. Ideę tę popierają nasi Patroni Honorowi: Andrzej Ryński – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Henryk Słonina – Prezydent Miasta Elbląga.

 

Czy organizując Międzynarodowy Festiwal Tańca po raz siódmy, jesteśmy w stanie Państwa zaskoczyć? Zapewniamy, że tak! Baltic Cup co roku serwuje nowe atrakcje, dostosowuje się do trendów i oczekiwań współczesnego odbiorcy. Dowód? W tym roku po raz pierwszy do rywalizacji zaprosiliśmy tancerzy Freestyle!

 

Miejsce tegorocznych zmagań turniejowych to hala sportowa przy ulicy Karowej. W piątek do rywalizacji stanie młodzież w wieku 9-15 lat. Wieczorem rozegrany zostanie Grand Prix Polski Amatorów w tańcach standardowych. W tym dniu wystąpią również tancerze niepełnosprawni.

 

Gorączka sobotniej nocy – tak w skrócie można opisać taneczne szaleństwo, jakiego będziemy świadkami podczas drugiego dnia turnieju. O godzinie 14.00 rozpocznie się IDSF Open Latin. Półfinały i finały zaplanowano na godzinę 19.00. W rywalizacji udział wezmą mistrzowie, którzy co niedzielę goszczą w Państwa domach dzięki popularnemu  programowi telewizyjnemu „Taniec z gwiazdami”, m.in. Robert Kochanek, Rafał Maserak, Magdalena Soszyńska.

 

Ostatni dzień festiwalu to przede wszystkim IDSF International Open Standard wraz z rozpoczynającą się o godz. 19.00 galą.

 

Zmaganiom turniejowym towarzyszyć będą dodatkowe pokazy. Specjalnie dla elbląskiej publiczności zatańczą gwiazdy tańca towarzyskiego Michał Malitowski i Joanna Leunis. Niedawno para wróciła z USA, gdzie podczas Mistrzostw Zawodowców Latin wywalczyła II wicemistrzostwo świata!

 

Na parkiecie zaprezentuje się również Formacja  Tańca Nowoczesnego „V2” – mistrzowie stylu nowoczesnego: funky, funky-jazz, hip-hop, disco-dance, street dance. Zespół zachwyca sprawnością fizyczną i pomysłowymi choreografiami. na co dzień tancerze „V2” współpracują z największymi polskimi gwiazdami, m.in. Reni Jusis, Natalią Kukulską.

 

Baltic Cup to nie tylko święto tańca, ale również innych dziedzin związanych z kulturą taneczną, dobrym stylem i elegancją. Dlatego też widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie mody kolekcji Ewy Minge, jednej z najbardziej popularnych polskich projektantek.

 

To będzie niezapomniany weekend w rytmie walca, tanga, rumby, samby...  Liczymy na Państwa uczestnictwo i prosimy o gorący doping dla elbląskich tancerzy. Przekonajmy się, czy uczony Anglik miał rację, twierdząc że „taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą i najpiękniejszą ze wszystkich sztuk...”
Szczegółowe informacje i program imprezy znajdują się pod adresem  http://www.balticcup.swiatowid.elblag.pl/

 

 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP – kulturalna wizytówka Warmii i Mazur” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna