Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Czas na taniec!

2018-11-08,

Kategoria : Taniec

Wiek szkolny jest bardzo ważnym okresem w życiu każdego dziecka. W tym czasie, do prawidłowego rozwoju i wzrostu organizmu, niezbędny jest ruch. Centrum Tańca „Promyk”, z myślą o zaszczepieniu w dzieciach chęci do aktywności fizycznej, organizuje cotygodniowe zajęcia taneczne dla najmłodszych mieszkańców Elbląga.

Centrum Tańca „Promyk”, w ramach projektu „Czas na taniec!”, dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, rozpoczęło cotygodniowe zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży z Elbląga. Nauka tańca na wczesnym etapie życia, daje możliwość zaszczepienia zamiłowania do zdrowego stylu życia oraz zainteresowania sportem i aktywnością fizyczną. Młodzi ludzie, którzy systematycznie utrwalają kroki taneczne, jednocześnie pracują nad prawidłową postawą ciała, koordynacją ruchową, a także kształtują swoją osobowość oraz poczucie własnej wartości i pewności siebie.

5 listopada odbyły się pierwsze zajęcia, na których dzieci zapoznały się z podstawowymi krokami cha-chy oraz walca wiedeńskiego. Poza nauką tańca, instruktor zadbał o prawidłową sylwetkę i prosty kręgosłup każdego dziecka. Młodzież, w trakcie zajęć, zgłębiła również wiedzę na temat stylów tańca towarzyskiego, jego odmian oraz elementów strojów do tańca standardowego oraz latynoamerykańskiego.

Zajęcia w ramach projektu „Czas na taniec!” odbywać się będą  cyklicznie co tydzień, do końca stycznia 2019 roku. Dzieci uczestniczące w warsztatach wezmą również udział w Tanecznych Mikołajkach, na które zaproszeni zostaną także rodzice. W trakcie imprezy, rodziny będą mogły wspólnie podjąć aktywność fizyczną, zatańczyć i wziąć udział w rozgrywkach sportowych.

 

Zadanie realizowane w ramach projektu „Czas na taniec!” dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

 

 


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna