Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Dancehall - energia i radość

2019-04-06,

Kategoria : Taniec

Słońce jeszcze kapryśne, więc jeżeli potrzebujesz energii - przyjdź w sobotę do Centrum Tańca "Promyk" na warsztaty dancehall.  

Dancehall to żywiołowy taniec wywodzący się ze słonecznej Jamajki, który opiera się na rytmicznych ruchach klatki piersiowej, bioder i pośladków. Najbardziej kojarzony jest z twerkowaniem, czyli energicznym potrząsaniem pupą.

- Mimo że dancehall wydaje się opierać jedynie na twerkowaniu, tak naprawdę istnieje kilkaset kroków tego tańca – mówi Paula Radzikowska z Centrum Tańca "Promyk". – Ciekawe jest to, że dancehall bardzo popularny jest wśród kobiet, podczas gdy jego twórcami są głównie mężczyźni.

W dancehall'u ważna jest płynność ruchów, spontaniczność oraz umiejętność izolowania poszczególnych partii ciała. Doskonale wpływa na wzmocnienie mięśni, koordynację i wydolność organizmu. 

 - Swoboda i energia tańca plus radosna i lekka muzyka sprawiają, że podczas zajęć uśmiech nie schodzi nam z twarzy – mówi Paula Radzikowska z CT "Promyk". – Dodatkowo to potężna dawka ruchu, która pozwoli spalić kalorie, doda energii, a także zapewni dużo emocji i świetną zabawę.

Warsztaty dancehall odbędą się w ramach cyklu „Spotkania z tańcem” w Centrum Tańca "Promyk" - w sobotę 6 kwietnia w godz. 15:30 -17:30. Poprowadzi je Marta “Awantura” Machińska z gdańskiego Studia Tańca "Siemanko" – tancerka znajdująca się w czołówce polskiej sceny dancehall’owej.

- Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić chęć udziału mailowo, telefonicznie lub poprzez facebook. Ilość miejsc jest ograniczona – dodaje Paula Radzikowska. – Wejściówki dostępne będą w dniu imprezy.


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna