Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

EKT Jantar w formie

2019-02-18,

Kategoria : Taniec

W ubiegłą sobotę, 16 lutego, pary Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" wytańczyły znakomite wyniki w turniejach tanecznych. Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz zdobyli II miejsce w międzynarodowych zawodach International Open Standard DanceSport Cup na Malcie. W tym samym czasie, w Kurzętniku odbył się III OTTT o PucharWójta Kurzętnika, gdzie Jantarowcom w różnych kategoriach, również udało sięzdobyć  miejsca na podium.

Pary Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" jak zwykle zaprezentowały najwyższy poziom wtrakcie odbywających się w ten weekend turniejów tanecznych. Podczas International OpenStandard Dance Sport Cup na Malcie, Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz, wywalczyli srebro i stanęli na podium wśród najlepszych, a podczas III OTTT o Puchar Wójta Kurzętnika elbląskie pary również wytańczyły wysokie miejsca.
W kategorii 8-9 H 4T Wiktor Śniecikowski-Orzeł i Nancy Szatewicz zdobyli II miejsce na podium. Również na drugim miejscu uplasowały się pary w kategorii 8-9 G 5T - Jarosław Surowiec  i Julia Puchalska oraz w kategorii 10-11 E Komb. 6T - Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska. Trzecie miejsce, również w kategorii 10-11 E Komb. 6T wytańczyli Mariusz Zamiara z Amelią Saryk.
W kategorii 10-11 F Komb. 6T na podium stanęli: na drugim miejscu Łukasz Sarnowski i Justyna Reich, a na trzecim Krzysztof Szostak i Amelia Szewczyk. Brązowy medal w kategorii 12-13E Komb. 8T zdobyli Oskar Penke z Dominiką Rybską.W kategorii 12-13 G 5T ex aequo na drugim miejscu uplasowały się pary Piotr Kusiuk i Lena Szczepańska oraz Konrad Koperczak i Wiktoria Sroka.
Zmagania elbląskich par w kategorii 10-11 D zakończyły się II miejscem dla Gabriela Pietrasa i Julii Kawy, w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich. W tej samej kategorii, w standardzie, III miejsce zdobyli Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, a w tańcach latynoamerykańskich udało im się zdobyć złoto.
W kategorii 10-11 G 5T Kamil Kusiuk oraz Oliwia Dzida zdobyli III miejsce. W kategorii 12-13 D w tańcach standardowych złoto wytańczyli Woliński Bartosz i Konarzewska Maja, w łacinie zdobyli srebro. W tej samej kategorii w tańcach standardowych Krawczyk Olaf i Ulkowska Klaudia zdobyli brąz.
Na podium również stanęła para Filip Smolarek i Otylia Walińska - wywalczyli srebrny medalw kategorii 12-13 F Komb. 6T. Złoty medal - w kategorii pow.15 E Komb. 8T - trafił do Jakuba Arapinowicza i Kamili Kurkowskiej. Znakomicie zaprezentowali się również Jarosław i Katarzyna Szar, którzy dwa razy stanęli najwyżej na podium za najlepiej zatańczone tańce standardowe i latynoamerykańskie w kategorii Senior I D LA. W  kategorii solistki OPEN 4T pierwsze miejsce zdobyła Michalina Szostak.

Poniżej wszystkie zdobyte miejsca zawodników EKT JANTAR w turnieju III OTTT o Puchar Wójta Kurzętnika:
Solistki OPEN 4T
1. Szostak Michalina

8-9 H 4T

1.Śniecikowski-Orzeł Wiktor - Szatewicz Nancy

8-9 G 5T

1.Surowiec Jarosław - Puchalska Julia

10-11 E Komb. 6T

2. Józefowicz Marceli - Jankowska Patrycja

3. Zamiara Mariusz - Saryk Amelia

4. Żmijewski Marcel - Filipiak Zuzanna

5. Wiśniewski Krzysztof - Bieraga Zofia

10-11 F Komb. 6T

2. Sarnowski Łukasz - Reich Justyna Joanna

3. Szostak Krzysztof Ryszard - Szewczyk Amelia

12-13 E Komb. 8T

3. Penke Oskar - Rybska Dominika

7. Nowak Szymon Piotr - Olejnik Paulina

12-13 G 5T

2. Kusiuk Piotr - Szczepańska Lena

2. Koperczak Konrad - Sroka Wiktoria

10-11 D ST

2. Pietras Gabriel - Kawa Julia

3. Jezierski Błażej - Cybulska Malwina

10-11 D LA

1. Jezierski Błażej - Cybulska Malwina

2. Pietras Gabriel - Kawa Julia

10-11 G 5T

3. Kusiuk Kamil - Dzida Oliwia

12-13 D ST

1. Woliński Bartosz - Konarzewska Maja

3. Krawczyk Olaf - Ulkowska Klaudia

12-13 D LA

2. Woliński Bartosz - Konarzewska Maja

5. Krawczyk Olaf - Ulkowska Klaudia

12-13 F Komb. 6T

2. Smolarek Filip - Walińska Otylia

5. Koperczak Oskar - Waluszkiewicz Emiliapow

15 E Komb. 8T

1. Arapinowicz Jakub - Kurkowska Kamila

7. Safijański Wojciech - Romanowska Marta

Senior I D ST

1. Szar Jarosław - Szar Katarzyna

4. Tomczak Rafał - Tomczak Barbara

9. Śmiechowski Krzysztof - Hajkowicz Marta

11. Gajewski Krzysztof - Predel Beata

Senior I D LA

1. Szar Jarosław - Szar Katarzyna

4. Tomczak Rafał - Tomczak Barbara

8. Śmiechowski Krzysztof - Hajkowicz Marta

Szkolenia par zaawansowanych odbywają się w ramach zadania "Szkolenia par Elbląskiego Klubu Tańca  Jantar" dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna