Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Projekt "Akademia +60"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Festiwal na medal!

2018-10-15,

Kategoria : Taniec

W 24 kategoriach rywalizowali tancerze podczas dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”, któremu w tym roku towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Polski, Grand Prix Europy Par Dziecięcych oraz Mistrzostwa Świata WDSF par Senior II LATIN.

Jak mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu, które było głównym organizatorem Festiwalu, poziom turnieju z roku na rok jest coraz wyższy, co podkreślają zarówno sędziowie, jak i tancerze startujący.

- W tej edycji udział wzięło 11 tzw. par z gwiazdkami, czyli tych będących w światowej czołówce – wyjaśnia Antoni Czyżyk. – Rozgrywane w ramach turnieju zawody sprawiły, że na elbląskim parkiecie zaprezentowali się bardzo dobrzy zawodnicy.

O poziomie imprezy decyduje klasa startujących tancerzy, ale ważna jest także opinia osób, które po raz pierwszy uczestniczyły w „Baltic Cup” i to, jak czują się w Elblągu.

- Dziś otrzymujemy podziękowania i gratulacje od par, które debiutowały na naszym turnieju i od sędziów, a ponad połowę składu stanowili sędziowie, którzy jeszcze w Elblągu nie byli – mówi Antoni Czyżyk. -  Przyznam, że jest mi, jako organizatorowi, bardzo miło słyszeć, jak dobrze oceniane jest przygotowanie turnieju i praca całego zespołu pracowników, którzy opiekowali się gośćmi.

Zarówno widzowie, jak i zawodnicy podkreślali, że ten turniej to nie tylko zawody sportowe na wysokim poziomie, ale także – dzięki światłom, orkiestrze grającej na żywo i pokazowi pary Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego – niezwykłe widowisko artystyczne.

- Miło jest słyszeć od sędziów i tancerzy, którzy jeżdżą po całym świecie, że czują się u nas doskonale - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid” oraz prezes Stowarzyszenia „Jantar”, które było współorganizatorem Festiwalu. – Trzeba zauważyć, że dowozimy ich do Elbląga z lotniska w Gdańsku, każdy jest na turnieju na czas i zapewne także dlatego uczestnicy turnieju wystawiają nam wysoką ocenę za jego organizację.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, współorganizatorami - Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany był ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Kolejną okazją do zobaczenia tancerzy będą Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w Tańcach Standardowych, które odbędą się w dnia 23-24 lutego 2019 roku.

 

Fot. Marcin Gołkowski, Studio PM


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna