Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Festiwal Tańca "Baltic Cup" podsumowanie

2007-10-22,

Kategoria : Taniec

Pobiliśmy rekord - mówi Antoni Czyżyk, organizator Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup - po raz pierwszy w Polsce w turnieju IDSF International Open Standard startowała tak duża ilość par.


Wczoraj na Baltic Cup w kategorii IDSF International Open Standard zatańczyło 99 par.
- Mamy ogromną satysfakcję, że tak młody festiwal, bo przecież jest to dopiero jego 8 edycja, jest najbardziej odwiedzanym turniejem w Polsce - dodaje. - Wyniki, które osiągamy, motywują nas do pracy, cieszę się z osiągnięć naszych tancerzy z Jantara.

 

Przypomnijmy, pierwszego dnia w kategorii wiekowej Rising Stars, w Standardzie w klasie Open, Paweł Sobieszek i Anna Bocian zajęli 2 miejsce, natomiast 6 - Maciej Lesz i Katarzyna Czyżyk. W sobotę - Bartłomiej Szkutnik i Alicja Minkiewicz - Mistrzowie Polski w kategorii Junior II - w klasie Open, w Standardzie - wytańczyli drugie miejsce na turnieju międzynarodowym. Z kolei dorośli amatorzy - Mariusz i Agnieszka Dziurawiec - w Standardzie zdobyli trzecie miejsce. A w niedzielę czwarte miejsce w kategorii Youth Open Standard zajęli Maciej Lesz i Katarzyna Czyżyk. Niedziela była również dobrym dniem dla dorosłych amatorów z Elbląga, w kategorii latynoamerykańskiej zajęli Mariusz i Agnieszka Dziurawiec pierwszą lokatę, a Jarosław i Anna Kraińscy drugą.

 

Podczas Gali festiwalowa publiczność miała okazję zobaczyć walc angielski, tango i slow fox w mistrzowskim wykonaniu - włoskiej pary Fabio Selmi i Simona Fancello. Owacje na stojąco zdobyło porywające i namiętne tango, w którym artyści udowodnili, że taniec to przede wszystkim emocje i piękno.
- Był to pokaz, na który ja osobiście czekałem 6 lat - dodaje z uśmiechem Antoni Czyżyk.

 

Radość tańca irlandzkiego wniosła grupa Elphin z Gdańska, która podczas ostatniego dnia Baltic Cup zaprezentowała się trzykrotnie podbijając serca widzów.

 

Królami tego wieczoru byli Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka - w  IDSF International Open Standard zdobyli pierwsze miejsce.

 

Autor: em

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna