Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Już tańczą

2006-12-20,

Kategoria : Taniec

Dziś, 20 grudnia, o godzinie 17.00 w sali sportowej Centrum Kultury „Światowid" odbędzie się turniej „Już tańczę IV". Na parkiecie królować będą uczniowie czwartych i piątych klas szkół podstawowych, którzy tańca uczyli się podczas zajęć sportowo - rekreacyjnych od instruktorów ze Światowida.


Organizatorami przedsięwzięcia jest CKiWM „Światowid" i Stowarzyszenie Jantar.
- W tym roku będzie to już drugi ich turniej, a zarazem sprawdzian zdobytych umiejętności w trakcie zajęć tanecznych - informuje instruktor z Centrum Tańca „Promyk" Marek Kucharczyk. - W programie bierze udział ok. 1200 uczniów. Nauka tańca trwała przez cały rok i oczywiście była bezpłatna, ponieważ całość dofinansowuje Ministerstwo Sportu.
Uczniowie poznali kroki tańców towarzyskich, nowoczesnych ale również ludowych. Podsumowując dwa lata trwania programu - uczestniczyło w nim ok. 2500 osób. Ciekawostką jest, że wiele z nich kontynuuje przygodę z tańcem już bardziej profesjonalnie, bo w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar".

 

 

Autor: em

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna