Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Mamy brązowy medal!

2007-10-13,

Kategoria : Taniec

Trzynastego października w Mołdawii w Kiszyniowie odbyły się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych, na których  formacja "Lotos- Jantar" zdobyła brązowy medal zajmując tym samym 3 miejsce.


W minioną sobotę elbląska Formacja Standardowa ”Lotos-Jantar” miała okazję zaprezentować się przed sędziami i publicznością nie tylko mołdawską, ale i przedstawicielami wielu krajów Europy.

 

W mistrzostwach wzięło udział 13 formacji. Polskę reprezntowała jedna drużyna - elbląski "LOTOS - Jantar". Nasi tancerze znaleźli się w gronie najlepszych - 1 miejsce zajęła drużyna z Mołdawii, 2 z Rosji, a 4 z Niemiec.

 

- Jestem bardzo zadowolony z ich występu - mówi trener Antoni Czyżyk. - Pokazali się od najlepszej strony i po raz kolejny udowodnili, że elbląscy tancerze są prawdziwymi mistrzami. Jak widać "13" okazała się dla nas bardzo szczęśliwą liczbą - do Mołdawii pojechaliśmy z tytułem Mistrza Polski, który zdobyliśmy w tym roku po raz trzynasty z rzędu, tańczyliśmy 13 paździenika, jako jedna z trzynastu formacji.

 

Przypomnijmy - nasi tancerze zaprezentowali układ, dzięki któremu wywalczyli sobie mistrzostwo Polski. Jest to układ ułożony przez Ariane Schiessler, trenera, jak i samych tancerzy. Zobaczyć w nim możemy także elementy gimnastyczne - gwiazdy i podnoszenia, a wszystko to przy dźwiękach muzyki zespołu ABBA. Stroje naszej reprezentacji są dziełem berlińskiego projektanta.

 

Wszystkich ciekawych układu mistrzów zapraszamy na „Baltic Cup” na sobotnią galę 20 października lub przed ekrany monitorów komputera na retransmisję na www.eswiatowid.pl, która odbędzie się pomiędzy 22 a 24 października.

 

 

Autor: M.M, M.C.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna