Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Mistrzostwa świata seniorów

2018-10-14,

Kategoria : Taniec

W ostatni dzień trwającego od piątku Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” odbywają się  Mistrzostwa Świata WDSF par Senior II LATIN. Wieczorna gala, podczas której zobaczymy rundy półfinałowe i finałowe tych zawodów oraz innych kategorii rozpoczyna się o godzinie 19.00.

Dziś tańczą zarówno młodzi, jak i dorośli zawodnicy prezentując się w obu stylach tanecznych, ale najważniejszym punktem programu są Mistrzostwa Świata WDSF par Senior II LATIN.

- To pary, w których o przynależności do kategorii wiekowej decyduje wiek obydwojga partnerów – w tym przypadku musi to być minimum 40+ i 45+ - wyjaśnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” i Prezes Federacji Tańca Sportowego. – W tych mistrzostwach startuje także para EKT „Jantar”, Pani Agnieszka i Mariusz Dziurawiec.

W zawodach staruje 51 par seniorskich, w tym zawodnicy z Japonii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz 5 par z Polski.

- Zainteresowanie tańcem wśród dojrzałych osób w ostatnim czasie wzrosło – mówi Agnieszka Dąbkowska, komisarz ds. Ruchu Seniorskiego Federacji Tańca Sportowego. – Jeszcze kilka lat temu, kiedy sędziowałam na różnych turniejach tanecznych widziałam, że za granicą jest to bardzo popularny sport wśród seniorów, dziś z przyjemnością obserwuję, jak i w naszym kraju rozwija się ta dyscyplina.

Jak podkreśla Agnieszka Dąbkowska, która prowadzi w Olsztynie Klub Tańca Sportowego „Focus”, coraz więcej osób po 40 roku życia chce trenować taniec. Nie tylko ukończyć kurs tańca towarzyskiego, ale także brać udział w turniejach.

- Mówią, że to czas dla nich, że właśnie teraz mogą zrobić coś dla siebie i daje im to wiele radości – dodaje. – Podczas wczorajszej rywalizacji para naszego klubu, Marek i Joanna Guzikowscy, zajęła czwarte miejsce w kategorii Senior III w tańcach standardowych.

Słowa te potwierdzają Agnieszka i Mariusz Dziurawiec, tancerze Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, którzy starują w tegorocznym „Baltic Cup” oraz w mistrzostwach świata.

- Czuję się o wiele młodziej, czuję, że dbam o siebie i wiem, że to wszystko zawdzięczam temu, że trenuję – mówi tancerka. – Z grupą seniorów, bo w tej kategorii tańczymy, spotykamy się nie tylko na parkiecie, ale także towarzysko.  

 „Baltic Cup” odbywa się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany jest ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Wyniki zmagań tancerzy śledzić można na bieżąco na stronie www.

 

 

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna