Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Ostatni turniej

2006-12-29,

Kategoria : Taniec

Wczoraj, 28 grudnia w Centrum Kultury Młodzieży w Kaliningradzie odbył się ostatni, międzynarodowy turniej taneczny realizowany w ramach programu „Nadbałtyckie konfrontacje dzieci i młodzieży programem wzmocnienia rosyjskich liderów".


    Był to drużynowy turniej tańców standardowych i latynoamerykańskich - wzięło w nim udział 5 zespołów: dwa z Kaliningradu, dwa z Polski i jeden z Bałtijska, w skład których wchodziły 4 pary taneczne.
- Turniej polegał na zdobywania punktów przez pary, które to punkty decydowały o miejscu drużyny - wyjaśnia Antoni Czyżyk, koordynator projektu i trener elbląskich tancerzy. - Nasze drużyny zajęły pierwsze i trzecie miejsce, na drugim i czwartym znalazły się drużyny z Kaliningradu, a na piątym z Bałtijska.
Podczas turnieju zaprezentowała się także grupa tańca hip-hop z Kaliningradu, która wzbudziła wśród publiczności wiele emocji.
- Występ chłopaków i dziewczyny z grupy hip-hopowej był fajny, ale ja wolę tańce standardowe - powiedział Radek Wołos z elbląskiego „Jantara". - Najbardziej czuję quickstep.
- Po raz pierwszy jestem na turnieju w Rosji i bardzo mi się podoba. Pary rosyjskie reprezentują bardzo wysoki poziom - mówi partnerka Radka, najmłodsza tancerka EKT „Jantar" Paulina Karpińska.
Turniej był podsumowaniem programu przez realizatorów - Stowarzyszenie „Jantar" i Federację Tańca Sportowego w Kaliningradzie. Mamy nadzieję, że nie jest to ostatni taki projekt i wkrótce zaprosimy elbląską młodzież do udziału w kolejnych przedsięwzięciach sportowych i artystycznych.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna