Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zajęcia w ramach "Akademii sukcesu"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Po salsie - Irlandia

2007-02-19,

Kategoria : Taniec

Do nauki tańca irlandzkiego zachęca Centrum Tańca „Promyk".


Pierwsze spotkanie, na które zapraszane są przede wszystkim osoby dorosłe i młodzież, odbędzie się bezpłatnie w poniedziałek, 19 lutego o godz. 19.00. Zajęcia planowane są raz w tygodniu, ale w zależności od stopnia zainteresowania mogą być organizowane z inną częstotliwością. Prowadzić je będzie Anna Tillak - tancerka znana z gdańskiej grupy Elphin, gdzie współtworzy choreografie i stylistykę zespołu. Jest wykwalifikowanym pedagogiem - w 2004 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie największej światowej organizacji skupiającej nauczycieli tańca irlandzkiego. Jest też instruktorką nowoczesnego stylu tańca rodem z Irlandii łączącego tradycję ze współczesną aranżacją i innymi rodzajami tańca.


- Taniec irlandzki jest bardzo energiczny i mam nadzieję, że polubią go także elblążanie - mówi instruktorka. - Tu pracują przede wszystkim nogi, można go tańczyć solo lub w grupach. Bardzo dobrze oddaje ducha Irlandczyków, którzy tańczą go w pubach, a podstaw uczą się już czterolatki.
W Elblągu prowadzona będzie nauka zarówno tańca twardego, w butach do stepu, jak i miękkiego.
Zaproszenie instruktorki tańca irlandzkiego to pomysł Marka Kucharczyka, instruktora salsy Centrum Tańca „Promyk".

 

- Widzę, że elblążanie lubią tańce żywiołowe. Lekcje salsy wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem, stąd nasza nowa propozycja. Mam też już pomysł na kolejne zajęcia taneczne - niebawem zapraszać będziemy młodsze dzieci na pierwsze w Elblągu zajęcia z baletu - zapowiada instruktor. - Szczegóły podamy niebawem na www.eswiatowid.pl.

 

Miejsce spotkania - "Kawiarnia Muza"

 

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna