Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Projekt "Akademia +60"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Podsumowano projekt „Taniec bez granic”

2019-09-02,

Kategoria : Taniec

 

2 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbyło się spotkanie upowszechniające efekty projektu „Taniec bez granic”.

W ramach projektu na obozie w Iławie spotkała się grupa polskiej i ukraińskiej młodzieży, która nie tylko razem trenowała, ale również realizowała różnorodne działania mające na celu wzajemne poznanie swoich kultur oraz integrację.

W spotkaniu podsumowującym wzięli udział elblążanie, tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” i ich rodzice. Na początku głos zabrał koordynator projektu, który przedstawił główne cele, działania i rezultaty projektu oraz poinformował o źródłach dofinansowania.

W dalszej części spotkania zaprezentowano różnego rodzaju materiały, które powstały w ramach projektu. Uczestnicy spotkania obejrzeli klip przedstawiający działania integracyjne, a składający się z filmików nakręconych przez młodych tancerzy w trakcie obozu, a także cztery krótkie filmy stworzone przez tancerzy podczas warsztatów filmowych „Nakręcamy się… na różnorodność”. Na koniec zaprezentowano publikację elektroniczną z zamieszczonymi zdjęciami i opisem wszystkich działań. Rozdano również broszury dotyczące projektu.

W spotkaniu uczestniczył Antonii Czyżyk, trener główny Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Projekt „Taniec bez granic” pozwolił młodzieży na zdobycie nie tylko tanecznego doświadczenia – powiedział Antoni Czyżyk. – Dzięki udziałowi ukraińskiego partnera tegoroczny obóz był wyjątkowy. Na salach treningowych tancerze nawzajem się inspirowali, a poza salami uczyli się razem współpracować i realizować wyznaczone zadania. Wspólne działania i warsztaty wyzwalały ich kreatywność i otwartość.

Antoni Czyżyk zapowiedział, że to nie koniec wspólnych działań obu stron. - Planujemy kontynuować naszą współpracę. Na pewno będziemy starać się o pozyskanie środków na kolejną wymianę młodzieży, a gospodarzem kolejnego spotkania chce być Ukraina.

Projekt „Taniec bez granic” został zrealizowany przez Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Klubem Sportowym „Dynamo” ze Lwowa. 

Projekt „Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

 


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna