Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Projekt "Akademia +60"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Poznaliśmy Mistrzów Polski FTS w tańcach standardowych

2019-02-25,

Kategoria : Taniec

Za nami Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Ta jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu tancerzy odbyła się w miniony weekend w Elblągu.

Zawodnicy przyjechali do Elbląga z całej Polski, a oceniała ich komisja sędziowska, w skład której weszli sędziowie m.in. z Włoch, Niemiec, i Irlandii. W zawodach starowały także pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.

- Obroniliśmy tytuł II Wicemistrza Polski FTS z ubiegłego roku i para Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy, jakie organizowane będą w maju na Łotwie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które wraz ze Stowarzyszaniem „Jantar” organizowało mistrzostwa. – Ponadto obie elbląskie pary w kategorii Senior II znalazły się w finale. Cieszy więc fakt, że taniec w Elblągu wciąż ma się dobrze.

Jak dodaje Antoni Czyżyk, organizację wydarzenia bardzo dobrze ocenili przyjezdni – startujący, ich rodziny i kibice oraz sędziowie i trenerzy.

- Podkreślali dobrze przygotowaną do zawodów salę, muzykę, która niosła do tańca zarówno zawodników, jak i publiczność – mówi. – Na tej sali organizowaliśmy pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych, a potem kilka innych ważnych turniejów, dlatego wiemy, że atmosfera tutaj zawsze sprzyja takim wydarzeniom.

Szczegółowe wyniki mistrzostw dostępne są na stronie internetowej Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna