Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Ferie zimowe w Światowidzie

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spotkanie upowszechniające rezultaty projektu „Taniec bez granic”

2019-09-02,

Kategoria : Taniec

W poniedziałek 2 września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się spotkanie upowszechniające działania w projekcie „Taniec bez granic”, w którym uczestniczyli tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” i lwowskiego Klubu Sportowego „Dynamo” ze Lwowa.

Na przełomie lipca i sierpnia w malowniczej Iławie na obozie tanecznym spotkała się grupa młodzieży z Polski i Ukrainy - łącznie 38 młodych osób w wieku od 12 do 20 lat wraz z czteroma opiekunami. Tancerze przez 10 dni wspólnie trenowali sportowy taniec towarzyski, a także brali udział w licznych warsztatach i atrakcjach mających na celu zintegrowanie ich i wzajemne przybliżenie dwóch kultur. Poznawali się podczas wspólnych wycieczek, rozegranych meczy i warsztatów, na których kręcili filmiki, gotowali, a także tworzyli i przygotowywali wystawy.

Jak wyglądało życie obozowe młodzieży polskiej i ukraińskiej, będzie można zobaczyć w poniedziałek 2 września podczas spotkania upowszechniającego projekt „Taniec bez granic”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17:00 w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”. W trakcie spotkania zostanie pokazany klip stworzony na podstawie filmików kręconych przez uczestników obozu, filmiki z warsztatów filmowych, a także materiały związane z realizacją projektu.

- Będzie można również obejrzeć dwie wystawy przygotowane na obozie przez tancerzy – mówi Magdalena Czarnocka–Kaptur, Prezes Stowarzyszenia „Jantar”. - Pierwsza to wystawa stworzona na warsztatach plastycznych „Zaprojektuj coolturę”, podczas których powstały prace przedstawiające stroje taneczne inspirowane polską i ukraińską kulturą ludową. Druga wystawa zdjęć, zatytułowana „Sąsiedzi”, pokazuje atrakcyjne miejsca w Polsce i na Ukrainie, które według młodzieży warto zobaczyć.

Wystawy eksponowane będą na I oraz II piętrze holu w CSE Światowid.

- Bardzo się cieszymy, że zrealizowaliśmy taki projekt – mówi Antoni Czyżyk, trener główny Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. – Przyniósł on cały szereg korzyści. Młodzież zawarła międzynarodowe przyjaźnie, zdobyła wiedzę o odmiennej kulturze i zwyczajach, przekonała się też, jak łatwo można porozumiewać się z kolegami ze Wschodu. Zamierzamy podtrzymywać kontakty ze stroną ukraińską i dążyć do tego, aby to spotkanie nie było jedyne.  

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie „Jantar” w partnerstwie z Klubem Sportowym „Dynamo” ze Lwowa.  

Projekt „Taniec bez granic” sfinansowany jest z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna