Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Spotkanie z mistrzami

2019-03-04,

Kategoria : Taniec

W piątek 1 marca, młodzi elblążanie spotkali się z finalistami tegorocznych Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.  Wizyta była jednocześnie zakończeniem cyklicznych zajęć tanecznych, w których dzieci brały udział od listopada 2018 do końca stycznia 2019. Spotkanie odbyło się w Centrum Tańca „Promyk”.

            Centrum Tańca „Promyk” w ramach projektu „Czas na taniec!”, dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, od listopada 2018 do stycznia 2019 organizowało dla dzieci w wieku szkolnym zajęcia z tańca towarzyskiego. Dzieci, pod okiem wykwalifikowanej instruktorki, przez trzy miesiące uczyły się podstawowych kroków cha-chy, samby, rumby, walca angielskiego oraz walca wiedeńskiego. W okresie przedświątecznym młodzi uczestnicy projektu wzięli również udział w „Tanecznych Mikołajkach”, zorganizowanych wspólnie ze Stowarzyszeniem "Jantar", podczas których, w formie zabawy, wykorzystywały wszystkie utrwalone wcześniej kroki taneczne.

            Zwieńczeniem zajęć tanecznych było spotkanie uczestników projektu z tegorocznymi medalistami Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych – Katarzyną Czyżyk i Michałem Zacharewiczem. Para w tym roku zdobyła 3 miejsce i stanęła na podium wśród najlepszych zawodników z całej Polski.

            Podczas spotkania tancerze opowiadali dzieciom o swojej pasji, o codziennych treningach i pracy, jaką wkładają w ciągły rozwój swoich umiejętności. Doświadczeni tancerze, podczas krótkiego wykładu, chcieli również przekazać młodszym, że taniec to nie tylko trening ciała i nauka wielu różnych choreografii, ale przede wszystkim ćwiczenie charakteru i rozwijanie pasji na całe życie. Podczas spotkania nie zabrakło również warsztatów tanecznych. Młodzi elblążanie dawali z siebie wszystko, aby pokazać medalistom, jak wiele nauczyli się podczas trzech miesięcy. Na koniec dzieci zbierały autografy od mistrzowskiej pary, co było ogromnym zaskoczeniem i miłą niespodzianką.

 

Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Czas na taniec!” dofinansowanego ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.


Autor: Paula Radzikowska

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna