Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Zapraszamy (wirtualnie) na wystawę „KINGSAJZ” | Daniel Stachula

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Trwa BALTIC CUP

2018-10-13,

Kategoria : Taniec

Dziś drugi dzień zmagań tancerzy z ponad 20 krajów świata na parkiecie w Elblągu. W piątek startowali głównie młodzi tancerze, dziś dalsza część ich prezentacji, a także starty par dorosłych.

Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” zgromadził w Elblągu pary taneczne z całego świata, w różnym wieku i na różnym etapie kariery sportowej. Na parkiecie w Elblągu rywalizują ze sobą dzieci, pary młodzieżowe, dorośli oraz seniorzy, prezentując się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Ocenia ich  uznana, międzynarodowa komisja sędziowska.

- W tym roku organizujemy także turniej dla dzieci pod auspicjami Dance Sport Europe, czyli Europejskiej Federacji Tańca Sportowego – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu oraz prezes Federacji Tańca Sportowego, które organizują wydarzenie. – Dziś, w sobotę, odbędzie się Grand Prix Europy Par Dziecięcych, czyli ogólnoeuropejski turniej rankingowy dla najlepszych par dziecięcych.

Tradycyjnie podczas gali wieczornej w sobotę i niedzielę grać będzie znana z największych turniejów tańca na świecie Filharmonia Grodzieńska pod kierownictwem Borisa Myagkova. Nie zabraknie również pokazu artystycznego.

 - Dziś w pokazie specjalnym zobaczymy Katarzynę Błoch i Marka Zaborowskiego, wielokrotnych Mistrzów Polski w Tańcu na Wózkach, Finalistów Mistrzostw Świata, aktualnych Mistrzów Europy we freestylu – mówi Antoni Czyżyk. – Tańczą razem w parze combi, co oznacza, że jedno z tancerzy tańczy na wózku. Podczas „Baltic Cup” pokażą się zarówno w tańcu towarzyskim, jak i w tańcu współczesnym.

„Baltic Cup” odbywa się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 135 w Elblągu. Współorganizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany jest ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym Gminy Miasta Elbląg oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Wyniki zmagań tancerzy śledzić można na bieżąco na stronie www.

 


Autor: red.

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna